ABB drożeje po rozwiązaniu problemu roszczeń ofiar azbestu

(Marek Druś)
03-04-2006, 10:46

Kurs ABB, największego na świecie producenta infrastruktury sieci elektroenergetycznych osiągnął najwyższą wartość od pięciu lat po wiadomości o uzgodnieniu przez koncern ugody sądowej, która zakończy jego spór prawny z ofiarami stosowania azbestu.

Kurs ABB, największego na świecie producenta infrastruktury sieci elektroenergetycznych osiągnął najwyższą wartość od pięciu lat po wiadomości o uzgodnieniu przez koncern ugody sądowej, która zakończy jego spór prawny z ofiarami stosowania azbestu.

28 lutego amerykański sąd przyjął propozycję ugody przedstawioną przez ABB. Wyznaczył okres 30 dni na zgłaszanie zastrzeżeń przez poszkodowanych. 1 kwietnia koncern poinformował, że nie zgłoszono żadnych.

Ugoda będzie kosztować ABB 1,43 mld USD. Szwedzko-szwajcarski koncern wypłacił już 900 mln USD odszkodowań. Rozwiązanie problemu roszczeń ofiar stosowania azbestu może znaleźć szybko odbicie w poprawie ocen ABB. Zapowiedziała to w listopadzie agencja Standar & Poor’s.

W Polsce ABB ma fabryki w Warszawie, Przasnyszu, Łodzi, Wrocławiu i Elblągu.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / ABB drożeje po rozwiązaniu problemu roszczeń ofiar azbestu