ABC Data przejmuje S4E

ABC Data poinformowała o zamiarze przejęcia 81,3 proc. akcji notowanej na NewConnect spółki S4E od dwóch osób fizycznych.

Cena za pakiet wyniesie między 19,8 a 25,4 mln zł i jest uzależniona od spełnienia przez sprzedających i S4E celów biznesowych określonych w umowie.

"Nabycie akcji w spółce S4E ma na celu realizację jednej z kluczowych inicjatyw biznesowych określonych w strategii rozwoju Spółki ABC Data na lata 2016-2018, o której Spółka informowała raportem bieżącym nr 81/2015 z dnia 29 czerwca 2015 roku, dotyczącą rozwoju obszaru usług VAD. Zarząd ABC Data S.A. zakłada, iż nabycie pakietu kontrolnego w S4E przyczyni się do zwiększenia do poziomu 1,5 mld zł w 2018 roku skonsolidowanych przychodów Grupy Kapitałowej ze sprzedaży produktów i usług w tym obszarze. S4E S.A. pozostaje niezależną spółką dedykowaną do obsługi partnerów biznesowych w modelu dystrybucji z wartością dodaną" - podało ABC  Data.

W pierwszym półroczu 2016 r. S4E zanotowało 42,97 mln zł przychodów, 249 tys. zł zysku operacyjnego oraz 238 tys. zł zysku netto.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ABC Data przejmuje S4E