ABG Spin może opóźnić upublicznienie spółek zależnych

DI, ISB
opublikowano: 21-01-2008, 11:11

Spółka technologiczna ABG Spin może opóźnić planowane upublicznienie swoich spółek zależnych, jeśli warunki na rynku finansowym nie poprawią się, wynika z wypowiedzi prezesa Dariusza Brzeskiego.

"Upublicznienie spółek zależnych nie jest dla nas celem samym w sobie, ale środkiem dla zdobycia funduszy na ich dalszy rozwój" - powiedział Brzeski. Zaznaczył, że w obecnej sytuacji na giełdzie upublicznienie kolejnych spółek zależnych nie ma sensu.

ABG Spin informował do tej pory o planach wprowadzenia na GPW dwóch spółek.

Jeszcze w tym roku zadebiutować miał DRQ, który specjalizuje się w projektach informatycznych dla telekomunikacji i mediów, sektora finansowego oraz publicznego. W 2006 roku DRQ miało 4,5 mln zł zysku netto, 4,1 mln zł zysku operacyjnego i 24,7 mln zł przychodów. DRQ pracuje obecnie nad prospektem emisyjnym, który miał złożyć w marcu.

Na 2009 rok planowano wprowadzenie na parkiet akcji spółki Kom-Pakt, która odpowiada w grupie ABG za sektor energetyczny.

Narastająco w I-III kw. 2007 roku grupa ABG Spin miała 18,54 mln zł zysku wobec 16,05 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 260,305 zł wobec 207,054 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, ISB

Polecane