ABG Spin po fuzji chce poprawiać zysk netto średnio o 12 proc. rocznie

opublikowano: 15-05-2007, 17:27

Strategia rozwoju ABG Spin zakłada, że po fuzji spółka do 2010 roku będzie zwiększać przychody średnio o 11 proc. rocznie, EBITDA ma się zwiększać średnio o 14 proc., a wynik netto o 12 proc. rocznie. Do  końca 2008 roku grupa przeznaczy około 35 mln zł na akwizycje - poinformowali we  wtorek przedstawiciele ABG Ster-Projektu i Spinu.

"Nasze cele finansowe na lata 2007-2010 zakładają, że zysk netto ABG-Spin będzie rósł w tym okresie średniorocznie o 12 proc., przychody o 11 proc., a średnioroczny wzrost zysku EBITDA wyniesie 14 proc." - powiedział na konferencji prasowej prezes ABG Ster- Projektu Dariusz Brzeski.

"Szacunki te nie uwzględniają planowanych przez nas akwizycji, na które do końca 2008 roku chcemy wydać około 35 mln zł. Mamy już upatrzone cele potencjalnych przejęć, ale myślę, że o najbliższych będziemy informować po fuzji, bliżej jesieni" - dodał.

Wiceprezes ABG Ster-Projekt Karol Cieślak poinformował, że jeśli chodzi o plany finansowe na 2007 rok, to poprawa wyników na pewno nie będzie gorsza od średniej.

ABG Spin potencjalne przejęcia będzie realizował za środki własne. ABG Ster-Projekt ma obecnie ponad 63 mln zł wolnych środków, a Spin 30,9 mln zł.

Calem akwizycji informatycznej grupy ma być zdobycie nowych klientów i poszerzenie oferty produktowej. ABG Spin pod kątem przejęć szczególnie interesuje się podmiotami oferującymi rozwiązania dla przemysłu, telekomunikacji i administracji publicznej.

ABG Spin w najbliższych latach chce rozwijać centrum badawczo- rozwojowe, które działa pod nazwą Instytut Innowacji i Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2007-09 chce dofinansować centrum kwotą 20 mln zł, liczy także, że pozyska na ten cel 24 mln zł dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej.

Przedstawiciele ABG Spin-u poinformowali we wtorek o szacunkach co do wzrostu przychodów z głównych segmentów w latach 2007-2010. W segmencie finanse grupa prognozuje CAGR przychodów w latach 2007- 10 na poziomie 9 proc., w użyteczności publicznej 16 proc., w telekomunikacji 9 proc., w mediach wzrost ma wynieść 18 proc., w segmencie zdrowia 15 proc., w segmencie przemysłowym około 30 proc., w służbach mundurowych 20 proc., rolnictwie 15 proc., a infrastrukturze 3 proc.

Spółka wiąże duże nadzieje z segmentem jakim jest administracja publiczna, ale ze względu na trudność w przewidzeniu kiedy będą realizowane konkretne projekty, nie zdecydowała się podać dynamiki wzrostu przychodów z tego segmentu.

W czwartek 17 maja mają się odbyć NWZA ABG Ster-Projektu i Spinu, które zdecydują o połączeniu obu firm. Brzeski wyraził we wtorek przekonanie, że decyzje walnych obu spółek będą pozytywne i wówczas formalne połączenie powinno nastąpić do końca czerwca, a do połowy lipca na GPW powinna być notowana jedna spółka pod nazwą ABG Spin.

Prezes ABG Ster-Projekt poinformował także, że szacowana wartość synergii kosztowych, wynikających z połączenia obu firm, to od 3 do 5 mln zł rocznie, a szacowana wartość synergii przychodowych to 60 mln zł rocznie.

Przedstawiciele ABG Spin poinformowali, że spółka planuje emisję 2,84 mln akcji w ramach programu opcji menedżerskich na lata 2008- 2010. Programem objętych byłoby około 30 osób z całej grupy.(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane