ABM Solid chce przejąć 2-3 spółki w III kw.

ISB
opublikowano: 18-03-2008, 11:33

Spółka budowlana ABM Solid poinformuje o  2-3 akwizycjach w III kw. tego roku, wynika z wtorkowej wypowiedzi prezesa firmy Marka Pawlika. Prezes dodał, że obecnie prowadzi zaawansowane rozmowy z 6-8 podmiotami, z których wybierze najlepsze dla spółki.

"Jeśli chodzi o akwizycje, to potencjalnie moglibyśmy przejąć nawet 6-8 firm, z którymi prowadzimy obecnie rozmowy. Jednak jeszcze w tym roku, prawdopodobnie w III kw. poinformujemy o 2-3 firmach, które zdecydujemy się przejąć" - powiedział Pawlik podczas konferencji prasowej.

Prezes podkreślił, że prognozy na 2008 rok, mówiące o 401,3 mln zł przychodów i 15,1 mln zł zysku netto, nie obejmują ewentualnych akwizycji oraz pozyskiwanego na ten cel kapitału, a są oparte wyłącznie o kontrakty już realizowane lub podpisane. Pawlik dodał także, że grupa ma wypełniony portfel zamówień na ten rok w 82,5% na ogólną kwotę 331,2 mln zł. Każda akwizycja powinna więc wyraźnie wpłynąć na wynik spółki w bieżącym roku.

"Interesujemy się spółkami z sektora budownictwa drogowego, przemysłowego i ogólnego o przychodach od kilkunastu do kilkudziesięciu milionów złotych, które uzupełnią naszą ofertę produktową i terytorialną. Chcemy przeznaczyć na zakupy niewykorzystane jeszcze ponad 20% środków z ubiegłorocznej emisji" - powiedział Pawlik.

Prezes wyjaśnił, że jest to kwota ok. 19 mln zł., zaznaczył jednak, że kwota ta na może być znacznie większa.

"Rozmawiamy z kilkoma podmiotami, z których jeden ma przychody na poziomie 200 mln zł. Nie można więc na dziś określić, jaki będzie poziom naszych inwestycji oraz jak wpłyną one na wyniki finansowe ABM Solid" - powiedział Pawlik agencji ISB.

Wyjaśnił także, że na pewno nie będzie kolejnej emisji akcji, a środki na akwizycje zostaną pozyskane z innych źródeł. Na razie jednak, dopóki nie znane są ostateczne potrzeby spółki, żadne rozmowy z instytucjami finansowymi nie są prowadzone.

Według nieaudytowanych danych, ABM Solid miał w 2007 roku 8,92 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 5,18 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio: 232,94 mln zł wobec 196,26 mln zł. (ISB)

Lesław Kretowicz

lk/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / ABM Solid chce przejąć 2-3 spółki w III kw.