Abramowicz: powołam radę przedsiębiorców

  • PAP
opublikowano: 23-07-2018, 06:00

Powołanie rady przedsiębiorców zapowiedział rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz w wywiadzie dla tygodnika "Do Rzeczy".

Abramowicz pytany, czy potrzebny jest kolejny rzecznik dla kolejnej grupy obywateli, odpowiedział, że "dziś w Polsce, w sytuacji, gdy co chwila zmieniane jest prawo, a ustawy są nowelizowane po kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt razy i gdy na polską legislację nakłada się unijna - rzecznik dla małych i średnich firm jest niezbędny". "Dobrze by natomiast było, gdyby przez sześć lat kadencji udało mi się doprowadzić do sytuacji, gdy będzie to kadencja pierwsza i zarazem ostatnia" - mówił rzecznik.

Abramowicz poinformował w tygodniku, że zamierza powołać przy rzeczniku radę przedsiębiorców. "Każda ustawa, która będzie dotyczyć działalności małych i średnich firm, będzie musiała mieć opinię rzecznika, a ja w tych sprawach będę się opierał na zdaniu rady. Można więc założyć, że niektóre projekty będą opiniowane negatywnie. Należy to jednak widzieć jako pomoc dla rządu, który w ten sposób dostanie sygnał od bezpośrednio zainteresowanych, że przygotowywane rozwiązanie nie jest najlepsze i lepiej poszukać innego" - powiedział Abramowicz w "Do Rzeczy".

Podkreślił, że "rząd czy Sejm nie będą zobligowane, żeby po negatywnej opinii zmienić projekt". "Natomiast mądry rząd powinien to poważnie rozważyć" - dodał.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu