Abris ma ponad 500 mln EUR na inwestycje m.in. w Polsce

opublikowano: 14-09-2017, 16:10
aktualizacja: 14-09-2017, 16:11

Niezależny fundusz private equity Abris Capital Partners pochwalił się, że zebrał ponad 500 mln EUR od międzynarodowych inwestorów na dalsze inwestycje w środkowej i wschodniej Europie.

Abris informuje, że zgodnie ze swoją strategią pieniądze zostaną zainwestowane w średniej wielkości prywatne biznesy głównie w Polsce i Rumunii, ale również w innych państwach regionu.

Euro banknoty
Bloomberg

Neil Milne i George Swirski, partnerzy zarządzający i współzałożyciele Abris Capital Partners podkreślili, że „pomimo  obecnych i gospodarczych wyzwań w naszym regionie” znów zdołali pozyskać wsparcie wielu „prestiżowych międzynarodowych inwestorów instytucjonalnych” z USA i Europy, w tym takich, którzy wcześniej nie inwestowali w tym regionie.

Od początku działalności w 2007 roku Abris pozyskał łącznie 1,3 mld EUR od inwestorów. Zwykle kwota inwestycji funduszu mieści się w zakresie 30-75 mln EUR i dotyczy większościowego udziału w spółce. Wśród dotychczasowych polskich inwestycji Abris wskazuje spółki Siódemka, Novago i notowane na giełdzie Masterlease i Alumetal.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane