ABSL: w tym roku powstanie 50 centrów usług

MAG
opublikowano: 28-02-2018, 22:00

W ubiegłym roku powstało w Polsce 51 centrów usług biznesowych, wynika z danych ABSL, Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych.

Znalazło w nich pracę ponad 5 tys. osób. Ogółem wzrost zatrudnienia wyniósł 20 tys. osób i osiągnął 265 tys. pracowników. 33 firmy, w tym JP Morgan, Swarovski, Mahle, Guardian czy HedgeServ, to nowi inwestorzy. Największą liczbę centrów otworzyli inwestorzy z USA (14) oraz Wielkiej Brytanii i Niemiec (po 7). Po osiem ośrodków powstało w Warszawie, Krakowie, Trójmieście i Katowicach.

Najwięcej miejsc pracy inwestorzy zadeklarowali w Warszawie (ponad 4 tys.) i Krakowie (ponad 2 tys.). Co najmniej po 1 tys. miejsc pracy w nowych inwestycjach powstanie w Katowicach i Łodzi. ABSL szacuje, że w tym roku w Polsce powstanie 50 centrów usług dla biznesu, a w kolejnych latach utrzyma się trend wzrostowy na poziomie kilkudziesięciu nowych inwestycji rocznie. Rozwój sektora może wyhamować ze względu na brak pracowników lub kwestie legislacyjne, m.in. planowane zniesienie limitu składek ZUS.

— Szacujemy, że w 2020 r. zatrudnienie w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu ma szansę przekroczyć poziom 300 tys. pracowników — mówi Piotr Dziwok, prezes ABSL.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / ABSL: w tym roku powstanie 50 centrów usług