ABW zatrzymała 25 przedstawicieli firm medycznych i pracowników ZOZ

IAR
15-09-2007, 14:34

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali 25 przedstawicieli firm medycznych i pracowników zakładów opieki zdrowotnej, podejrzanych o korupcję.

Zatrzymań dokonano na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi. Zatrzymane osoby pracowały w szpitalach i spółkach medycznych w 15 miastach, między innymi w w Łodzi, Białymstoku, Częstochowie, Sosonowcu, Katowicach, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Starachowicach.

Wszyscy podejrzewani są o przestępstwa korupcyjne - poinformował w komunikacie rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi Wojciech Górski. Według prokuratora wśród zatrzymanych są trzy osoby pełniące kierownicze funkcje w spółkach medycznych, pięciu przedstawicieli handlowych tych spółek, 14 osób pełniących kierownicze i decyzyjne stanowiska w szpitalach i laboratoriach szpitalnych, a także funkcjonariusz policji i lekarz.

Materiał dowodowy wykazał nieprawidłowości w przetargach organizowanych przez placówki medyczne. Chodzi o naruszenie ustawy o zamówieniach publicznych.

IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / ABW zatrzymała 25 przedstawicieli firm medycznych i pracowników ZOZ