ABW zatrzymała prezesa firmy-słupa z grupy, która mogła spowodować 50 mln zł strat

  • PAP
opublikowano: 21-02-2018, 12:54
aktualizacja: 21-02-2018, 12:57

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała prezesa firmy-słupa podejrzewanego o przynależność do grupy przestępczej nielegalnie handlującej paliwem - poinformował w środę PAP rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Rzecznik podał, że do zatrzymania Wojciecha S. doszło we wtorek w podwarszawskich Markach (Mazowieckie). Śledczy podejrzewają, że S. brał udział w grupie przestępczej zajmującej się uszczuplaniem podatku VAT przy wprowadzaniu do obrotu na terenie RP paliwa pochodzącego z nieujawnionych źródeł.

Grupa miała doprowadzić do ok. 50 mln zł strat Skarbu Państwa - poinformował PAP Żaryn.

"S. był prezesem firmy pełniącej rolę tzw. słupa, dokonującej fikcyjnego obrotu towarem. Podejrzanemu zarzuca się poświadczenie nieprawdy w dokumentach oraz fakturach VAT" - podał PAP rzecznik. Zaznaczył, że zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia, a prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Nadzór nad śledztwem ABW prowadzi Prokuratura Regionalna w Łodzi. Wcześniej zatrzymano, postawiono zarzuty i sąd zdecydował o areszcie ośmiu osób powiązanych z tą grupą. Miały one według śledczych pełnić taką samą rolę jak S. - szefów firm - słupów. Żaryn zaznaczył, że sprawa nadal jest prowadzona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu