Acciona chce zmian w radzie MW

Paweł Kubisiak
13-07-2001, 00:00

Acciona chce zmian w radzie MW

Główny akcjonariusz Mostostalu Warszawa, hiszpańska Acciona, zwołał na 8 sierpnia 2001 r. NWZA spółki. Ma się ono zająć zmianami rady nadzorczej.

Zwołanie NWZA jest konsekwencją rozmów, które Hiszpanie prowadzą z drugim co do wielkości udziałowcem MW — Elektrimem. Wcześniej Juan Ignatio Entracanales Franco, wiceprezes Acciony, zapowiadał, że do RN zostanie powołanych siedmiu członków, a stanowiska zostaną podzielone proporcjonalnie. Stwierdził, że dwie trzecie składu wybierze Acciona, a jedną trzecią Elektrim.

Hiszpanie zapewniają, że nie zamierzają sprzedać swojego pakietu akcji spółki oraz nie planują dokupienia następnych. Z kolei Elektrim, działając w porozumieniu z Accioną, prawdopodobnie sprzeda udziały trzeciemu podmiotowi.

Trwający od ubiegłego roku konflikt między głównymi udziałowcami spółki zakończył się dopiero pod koniec maja. Na poprzednim zgromadzeniu brak porozumienia doprowadził do dwuwładzy w spółce i powołania dwóch rad nadzorczych.

Porozumienie Acciony z Elektrimem jest zbieżne z interesami mniejszościowych akcjonariuszy spółki. Przedłużający się konflikt wywołał znaczne wahania ceny jej akcji.

Mostostal Warszawa na tle sektora budowlanego osiągnął po pierwszym kwartale stosunkowo dobre wyniki. Spółka zanotowała zysk operacyjny na poziomie 18,5 mln zł, przy przychodach wysokości 74,47 mln zł. W I półroczu 2000 r. firma wykazała straty.

Mostostal Warszawa otrzymał niedawno certyfikat jakości według standardów NATO, co może przyczynić się do zdobywania przez spółkę intratnych kontraktów w przyszłości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Kubisiak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Acciona chce zmian w radzie MW