Acciona i Elektrim dochodzą do porozumienia w sprawie MW

Przemek Barankiewicz
24-05-2001, 14:59

Elektrim i Acciona chcą szybko zwołać NWZA Mostostalu Warszawa, poinformował Elektrim w komunikacie. Oznacza to prawdopodobnie koniec sporu wewnątrz budowlanej spółki. Elektrim podał, że w środę odbyło się spotkanie przedstawicieli Elektrimu i Acciony, spółek kontrolujących odpowiednio 28 i 49 proc. kapitału MW.

Przypomnijmy, że Elektrim nie odpowiedział na wezwanie do sprzedaży akcji MW, ogłoszone 3 miesiące temu przez Hiszpanów, a na ostatnim NWZA doprowadził di rozbicia obrad i wyboru dwóch rad nadzorczych i zarządów. Rozwiązanie konfliktu jest na rękę wszystkim trzech stronom trwającego od początku roku konfliktu. Acciona ma bowiem znaczny pakiet obligacji zamiennych Elektrimu, a ich przedłożenie do wypłaty naraziłoby warszawski holding na duże straty. Z kolei Elektrim podtrzymując patową sytuację w kierownictwie MW nie pozwolił Accionie na faktyczne zarządzanie spółką, w którą zainwestowali miliony dolarów.

Oznaki złagodzenia napięcia między Elektrimem i Accioną były już widoczne podczas ostatniego NWZA Elektrimu, na którym nie pojawili się przedstawiciele Hiszpanów, pomimo posiadania znaczącego pakietu akcji holdingu.

Na GPW kursy zarówno Elektrimu, jak i Mostostalu nie zareagowały na powyższą informację. Akcje Elektrimu wzrosły przed 15.00 do 34,3 zł w oczekiwaniu na jutrzejsze posiedzenie rady nadzorczej spółki. Mostostal Warszawa spadł na razie do 10,6 zł.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Acciona i Elektrim dochodzą do porozumienia w sprawie MW