Acciona planuje zmiany w RN Mostostalu Warszawa

Paweł Kubisiak
opublikowano: 12-07-2001, 10:42

Główny akcjonariusz Mostostalu Warszawa, hiszpańska Acciona zwołała na 8 sierpnia 2001 r. NWZA warszawskiej spółki budowlanej. W porządku obrad przewidziano wprowadzenie zmian w składzie Rady Nadzorczej.

Walne jest konsekwencją rozmów, ktyre Hiszpanie prowadzą z drugim udziałowcem, Elektrimem, właścicielem 28,4 proc. akcji. Acciona posiada 49 proc. akcji Mostostalu. Wcześniej Juan Ignatio Entracanales Franco, wiceprezes Acciony zapowiadał, że RN zostanie powołanych siedmiu członków, a ich liczba będzie rozkładać się proporcjonalnie. Powiedział, że dwie trzecie będzie mieć Acciona, a jedną trzecią Elektrim.

Hiszpanie zapewniają, że nie zamierzają sprzedać swojego pakietu akcji w Mostostalu Warszawa, jak również nie planują dokupienia kolejnych walorów. Z kolei wszystko wskazuje na to, że Elektrim sprzeda udziały trzeciemu podmiotowi — działając w porozumieniu z Hiszpanami.

Trwający od ubiegłego roku konflikt pomiędzy głównymi udziałowcami spółki zakończył się dopiero pod koniec maja br. Na poprzednim walnym brak porozumienia doprowadził do dwuwładzy w spółce i powołania dwóch rad nadzorczych

Porozumienie Acciony z Elektrimem jest zbieżne z interesami mniejszościowych akcjonariuszy spółki. Przedłużający się konflikt wywołał znaczne wahania ceny spółki.

Mostostal Warszawa na tle sektora budowlanego pokazuje stosunkowo dobre wyniki. Spółka osiągnęła zysk na wszystkich poziomach wobec analogicznej straty w analogicznym okresie ubiegłego roku. Warszawski Mostostal otrzymał niedawno certyfikat jakości według standardów NATO, co może przyczynić się do zdobywania przez spółkę intratnych kontraktów w przyszłości.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Kubisiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Acciona planuje zmiany w RN Mostostalu Warszawa