Acciona przeciwna redukcji długu Elektrimu-prasa

Reuters
03-01-2002, 08:41

WARSZAWA (Reuters) - Acciona, hiszpański koncern budowlany posiadający według nieoficjalnych informacji jedną trzecią obligacji zamiennych Elektrimu, nie zgadza się na warunki redukcji zadłużenia zaproponowane przez warszawską spółkę, poinformowała gazeta Parkiet. Elektrim proponuje wierzycielom redukcję długu o 40 procent. Resztę chciałby spłacić w ratach rozłożonych do połowy g

WARSZAWA (Reuters) - Acciona, hiszpański koncern budowlany posiadający według nieoficjalnych informacji jedną trzecią obligacji zamiennych Elektrimu, nie zgadza się na warunki redukcji zadłużenia zaproponowane przez warszawską spółkę, poinformowała gazeta Parkiet.

Elektrim proponuje wierzycielom redukcję długu o 40 procent. Resztę chciałby spłacić w ratach rozłożonych do połowy grudnia 2004 roku. Łączna wartość obligacji zamiennych Elektrimu wynosi nominalnie 440 milionów euro.

"Nie zgadzamy się na zaproponowane przez Elektrim warunki układu. Naszym zdaniem posiadane przez spółkę aktywa umożliwiają pełną spłatę obligacji" - powiedział cytowany przez czwartkowy Parkiet anonimowy przedstawiciel Acciony.

"Dodatkowo przed propozycją postępowania układowego firma spłaciła w całości część wierzycieli i nie widzimy powodu, dla którego my mielibyśmy znaleźć się w grupie, wobec której dług miałby być zredukowany" - stwierdził rozmówca gazety.

Według Parkietu, propozycja Elektrimu nie podoba się również pozostałym wierzycielom.

Tym niemniej powołując się na prezesa BRE Banku, Wojciecha Kostrzewę gazeta pisze, że bank, który ostatnio skupował akcje Elektrimu, będzie robił wszystko, by Elektrim nie znalazł się "pod ścianą" tak długo, jak długo służyć to będzie interesom akcjonariuszy banku.

Grupa BRE Banku, która ma ponad pięć procent akcji Elektrimu, uważa, że problemem spółki jest jej płynność, a nie wartość aktywów.

"Jeśli nasze pomysły na restrukturyzację holdingu zostaną zaakceptowane przez innych akcjonariuszy i władze spółki, to nasze zaangażowanie w akcje może mieć dłuższy charakter" - powiedział cytowany przez parkiet Kostrzewa.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Acciona przeciwna redukcji długu Elektrimu-prasa