Czytasz dzięki

Accor nie potwierdza doniesień o zmianie prezesa

(Marek Druś)
opublikowano: 08-08-2005, 14:03

Przedstawiciele władz Accora, inwestora polskiego Orbisu, odmawiają komentarzy w sprawie pojawiających się w prasie doniesień o planowanej zmianie na stanowisku prezesa francuskiej grupy hotelarskiej.

Przedstawiciele władz Accora, inwestora polskiego Orbisu, odmawiają komentarzy w sprawie pojawiających się w prasie doniesień o planowanej zmianie na stanowisku prezesa francuskiej grupy hotelarskiej.

Według francuskiej prasy, niezadowoleni z niskich notowań Accora akcjonariusze wymusili na radzie dyrektorów spółki zwolnienie Jean-Marca Espalioux. Les Echos napisał, że rozpoczęły się poszukiwania jego następcy.

Spekulacje na temat rezygnacji Espalioux, a także plotki o możliwości złożenia oferty przejęcia Accora przez jego akcjonariusza, Colony Capital, wywołały wzrost notowań francuskiej spółki w piątek. W poniedziałek jej kurs rośnie tylko o ułamek procenta, m.in. w związku z deklaracją Colony Capital iż nie ma on w planach ogłaszania oferty kupna pozostałych akcji Accora.

MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane