Accor zarobił dzięki rugby

GRA
opublikowano: 17-01-2008, 00:00

Accor, francuski inwestor Orbisu, dobrze zarobił na mistrzostwach świata w rugby.

Accor, francuski inwestor Orbisu, dobrze zarobił na mistrzostwach świata w rugby.

Skonsolidowane przychody jednej z największych na świecie grup hotelarskich sięgnęły w 2007 r. 8,12 mld EUR. W porównaniu z 2006 r. oznacza to wzrost o 6,8 proc.

— Takie tempo wzrostu wykazaliśmy również w poprzednich okresach — podkreślił Gilles Pelisson, prezes Accora.

W samym IV kw. obroty grupy przekroczyły 2 mld EUR (wzrost o 1,9 proc.). Poprawę sprzedaży zanotował zarówno segment hotelarski Accora, jak i usługowy (np. vouchery). Dla pierwszego potężnym motorem były zeszłoroczne mistrzostwa świata w rugby we Francji. Grupa szacuje, że przyczyniły się do wzrostu obrotów o 16 mln EUR.

Poprawa przychodów przełożyła się na wyższą rentowność. Accor nie podał jeszcze zysków wypracowanych w zeszłym roku. Są jednak na tyle dobre, że podniósł prognozę. Szacuje, że zysk operacyjny, bez wydarzeń jednorazowych, przekroczy 900 mln EUR. Wcześniejsze założenia mówiły o 870-890 mln EUR.

Accor kontroluje 45,5 proc. kapitału Orbisu. Taka sama część zysku netto jest konsolidowana przez inwestora. Do Accora trafia też część dywidendy, na którą Orbis przeznacza 20-50 proc. zysku. Z prognoz DM BZ WBK wynika, że zarobek Orbisu w 2007 r. wyniesie 136,9 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu