Czytasz dzięki

Action mocno zwiększył obroty w marcu, także dzięki COVID

GSU
opublikowano: 03-04-2020, 14:14

Przychody dystrybutora IT wyniosły w marcu 177 mln zł. Były 30 proc. wyższe niż przed rokiem i porównywalne to przychodów sezonowo najlepszego miesiąca, czyli grudnia.

Action zanotował też marżę wyższą niż w luty. Wyniosła ona  6,6 proc.

- Na bieżąco analizujemy obecną sytuację i zagrożenia. Mam tu na myśli przede wszystkim zatory płatnicze oraz utrzymanie ciągłości dostaw. Z drugiej strony obserwujemy też jakie zmiany w handlu przynosi stan epidemii, to dynamiczny rozwój e-handlu i zmiany zachowań konsumentów. Postrzegamy to jako szansę, ale także jako misję, by podążając za tymi zmianami modyfikować nasz biznes i dostosowywać go do bieżącej sytuacji – mówi Sławomir Harazin, wiceprezes Action.

Zwraca uwagę, że obecnie spółka ma zdywersyfikowaną ofertę nie ograniczającą się do samego IT.  Posiada też zdywersyfikowany portfel odbiorców - polskich i zagranicznych - oparty głównie o e-commerce. 

- Mamy nieskoncentrowane, a rozproszone należności i co dla nas kluczowe, dobrze zabezpieczony łańcuch dostaw – zapewnia wiceprezes.

- Dziś procentuje też, że wiemy jak zarządzać kryzysem, bo to trenujemy już od prawie czterech lat, czyli od początku sanacji – dodaje.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane