Action rozważa sprzedaż biznesu w Niemczech

GSU
opublikowano: 30-03-2018, 14:50
aktualizacja: 30-03-2018, 14:52

Action podjął decyzję o przystąpieniu do przeglądu opcji strategicznych ws. współpracy inwestycyjnej dotyczącej niemieckiej spółki zależnej - Action Europe GmbH.

W ramach przeglądu opcji strategicznych chce dokonać oceny uwarunkowań rynkowych i form możliwej współpracy. Planuje przesłać umowy o zachowaniu poufności (NDA) do potencjalnych inwestorów wraz z tzw. teaser’em, a następnie, po podpisaniu NDA,  roześle memorandum informacyjne. Action przy tym procesie współpracować będzie z  CridoCorporate Finance oraz Crido Legal J. Ziółek i Wspólnicy .

Zobacz więcej

Sławomir Harazin

Marek Wiśniewski

„Perspektywiczne projekty oraz brak obciążeń dystrybucyjnych z przeszłości sprawiają, że nasza spółka w Niemczech jest uznawana za rozwojową. Tymczasem cieniem na jej przyszłości kładą się ograniczenia narzucone przez postępowanie sanacyjne wobec Action” – mówi cytowany w komunikacie Sławomir Harazin, wiceprezes Action.

 Zwraca uwagę, że sanacja oznacza ograniczone zaufanie klientów i dostawców. 

„Występują trudności w uzyskaniu finansowania zewnętrznego, a możliwości finansowania rozwoju biznesu w Niemczech przez polski Action w restrukturyzacji są ograniczone. Jednocześnie Action Europe działa już w modelu biznesowym, który teraz jest wdrażany w Polsce w procesie sanacji” – mówi wiceprezes.

Zaznacza też, że obecnie priorytetem jest obecnie doprowadzenie do jak najszybszego sformalizowania układu z wierzycielami, a w normalnych warunkach zarząd nie rozpatrywałby opcji sprzedaży biznesu w Niemczech.

„Mamy jednak świadomość, że biznes niemieckiej spółki może być warty więcej gdyby działała ona bez ograniczeń wynikających z sanacji w Action. W tej sytuacji przystępujemy do przeglądu opcji strategicznych” – mówi Sławomir Harazin.

Action szacuje, że niemiecka firma miała w 2017 r. 62 tys. euro EBITDA, marżę brutto na poziomie 5,9 proc. i 114 mln euro przychodów. Prognoza na 2018 r. zakłada odpowiednio: 440 tys. euro, 6 proc. i 91,5 mln euro.

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu