Action szuka sprzedawców serwerów i macierzy

KA
22-06-2011, 00:00

Pozyskiwanie sprzedawców serwerów Actina Solar idzie opornie. Producent poszerza ofertę o macierze dyskowe.

Pozyskiwanie sprzedawców serwerów Actina Solar idzie opornie. Producent poszerza ofertę o macierze dyskowe.

Action wciąż szuka firm do sprzedaży jego serwerów Actina Solar w województwach podlaskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim. Na przełomie maja i czerwca 2010 r. spółka miała około 60 autoryzowanych partnerów sprzedających serwery Actina Solar. Do końca 2010 r. miało ich być 100 lub więcej, co pozwoliłoby na weryfikację sieci sprzedaży i kontynuowanie współpracy z 80 najefektywniejszymi integratorami. Mniej więcej tylu współpracuje z Action teraz, ale trudno to uznać za realizację zapowiedzi sprzed roku.

— Z 60 firm, z którymi współpracowaliśmy, zostało 45. Pozyskaliśmy też 33 nowych partnerów — informuje Marcin Bogusz, pełnomocnik zarządu Action ds. zaawansowanych technologii.

O tym, że brakuje sprzedawców serwerów Actina Solar świadczy też pozostawienie progu 5 tys. zł kwartalnych obrotów serwerami uprawniającego do udziału w programie partnerskim. Przepustką do zwolnienia integratora z kosztów transportu sprzętu, wydłużeniu terminu płatności o 7 dni i dodatkowego rabatu zwrotnego, zwanego funduszem marketingowym, jest więc sprzedaż tylko dwóch prostych serwerów. Rok temu Marcin Bogusz zapowiadał, że próg ten może zostać podniesiony do 7 a nawet 10 tys. zł kwartalnie.

Zamiast tego Action wprowadza nową kategorię produktów Actina Solar — macierze dyskowe. Nie będzie dla nich odrębnego programu partnerskiego. Będą wliczane do sprzedaży serwerów.

— Macierze już można kupić. Nasi partnerzy mają o nich informacje i wiedzą, jak je zamawiać. Opis urządzeń na stronie internetowej i drukowane foldery powinny być gotowe w ciągu miesiąca — mówi Marcin Bogusz.

Action ma na razie cztery modele macierzy 36, 12 oraz dwa czterodyskowe. Wszystkie są przeznaczone do montażu w szafach przemysłowych.

— Po wakacjach wprowadzimy prostsze modele. Będą to macierze dwu- i czterodyskowe w obudowach typu tower — zapowiada Marcin Bogusz.

Kilkanaście macierzy Action dostarczył już w czwartym kwartale 2009 r. w ramach realizacji zamówienia z Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN). Firma wyszła jednak z założenia, że nie ma sensu próbować sił z tym sprzętem na rynku pozaprzetargowym.

— Kiedy chwaliliśmy się dostawami do CERN [1132 serwery w 2010 r. — red.], byliśmy pytani przez partnerów, czy macierze będą dostępne w normalnej sprzedaży. To oni uświadomili nam, że wśród ich klientów jest zapotrzebowanie na taki sprzęt —wyjaśnia Marcin Bogusz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Action szuka sprzedawców serwerów i macierzy