Action ugina się pod kolejnym ciosem

opublikowano: 21-07-2016, 22:00

Kurs spółki runął po informacji o możliwej kolejnej rezerwie na przyszłe zobowiązanie z tytułu VAT.

W poniedziałek spółka poinformowała, że w konsekwencji decyzji Dyrektora Urzędu Skarbowego w Olsztynie możliwe jest utworzenie rezerwy na zobowiązania z tytułu VAT za okres od lipca 2011 do stycznia 2012 r. Jej wysokość oszacowano na 16,5 mln zł, choć zaznaczono, że spółka nie zgadza się z treścią decyzji. W środę wieczorem pojawił się drugi komunikat, tym razem informujący o otrzymaniu decyzji Dyrektora Urzędu Skarbowego w Warszawie w sprawie VAT za styczeń i luty 2013 r. W związku z tym może powstać obowiązek utworzenia w ciężar wyniku dodatkowej rezerwy na przyszłe zobowiązania. Jej wysokość to 23,44 mln zł.

„Zdaniem zarządu, opisane zdarzenia mogące stanowić podstawę utworzenia rezerwy wymagają analizy pod kątem ich wpływu na sytuację i funkcjonowanie emitenta. W związku z tym emitent, uwzględniając wyniki takiej analizy i sytuacji rynkowej, a także stanowisk kontrahentów rozważy dalsze czynności mające na celu niezakłócone funkcjonowanie spółki” — podał Action w enigmatycznym komunikacie. Jakby tego było mało, spółka zanotowała spory spadek przychodów w drugim kwartale — do około 750 mln zł z 1,157 mld zł w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Zbigniew Porczyk, analityk Trigon DM, przyznaje, że przychody są poniżej jego wstępnych szacunków. — Należy się nastawiać, że kwartalne przychody grupy spadną w sposób trwały poniżej 1 mld zł (poza IV kw.) do czasu mocnego wejścia w nowe segmenty biznesowe. Moim zdaniem, szansa na to, że ten rok zamknie się dodatnim wynikiem finansowym (nie uwzględniając rezerwy), jest bardzo duża — uważa jednak Zbigniew Porczyk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane