Action żąda 170 mln zł od HSBC

opublikowano: 10-11-2016, 12:00

Action wezwał HSBC do zapłaty 170 mln zł tytułem szkody poniesionej przez firmę i wezwał bank do zaniechania działań, mogących doprowadzić do większej szkody. Chce też negocjować polubowne rozwiązanie dotyczące roszczeń.

Zarząd giełdowej spółki stoi na stanowisku, że HSBC nienależycie wykonuje postanowienia umowy kredytowej z 2009 r. oraz umowy cesji wierzytelności.

"W opinii Emitenta bezpodstawne i nieuprawnione działanie Banku polega w szczególności na odmowie od dnia 29.07.2016 r. dalszego udostępniania Spółce kredytu na podstawie Umowy Kredytu, o czym Emitent informował w raporcie bieżącym nr 33/2016. Ponadto Bank, w opinii Emitenta, w sposób bezpodstawny i nieuprawniony skierował do niektórych kontrahentów Spółki zawiadomienia o przelewie wierzytelności Spółki wobec tych kontrahentów na Bank, na podstawie Umowy Cesji, o czym Emitent informował w raporcie bieżących nr 42/2016 oraz nr 49/2016. Wyżej wskazane i inne działania Banku miały istotny wpływ na prowadzenie przez Spółkę działalności gospodarczej, powodując spadek przychodów Spółki. Powyższe, w ocenie Emitenta, stanowi podstawę odpowiedzialności Banku za szkodę, którą poniósł Emitent, a której naprawienia żąda Spółka zgodnie z treścią Wezwania" - podał Action.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Action żąda 170 mln zł od HSBC