Actis planuje podwoić wartość inwestycji w energię odnawialną do 2 mld USD

  • Paweł Makosz
opublikowano: 12-05-2021, 11:34

W 2021 roku firma private equity koncentrująca się na rynkach wschodzących, planuje sfinalizować transakcje dotyczące sześciu afrykańskich projektów energetycznych. W ten sposób chcąc podwoić poziom swoich inwestycji w ciągu najbliższych pięciu lat na Czarnym Lądzie.

Eric Thayer

– W tym roku inwestycje wyniosą od 200 do 300 mln USD – powiedziała Lisa Pinsley, dyrektor działu infrastruktury energetycznej Actis. Firma planuje podwoić inwestycje do 2 mld USD w krajach takich jak Nigeria, RPA, Kenia, Egipt, Wybrzeże Kości Słoniowej i Ghana, koncentrując się na energii wiatrowej, słonecznej i gazowej.

Actis inwestuje w najbardziej ubogi w energię elektryczną kontynent, gdzie według danych Afrykańskiego Banku Rozwoju wskaźnik dostępu do energii elektrycznej wynosi niewiele ponad 40 proc.

W wielu krajach afrykańskich, w tym w RPA - najbardziej uprzemysłowionym - potencjał gospodarczy od dawna jest ograniczany przez chroniczne niedobory energii, ciągłe przerwy w dostawach prądu i dekady niedoinwestowania sektora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane