AD. Drągowski przeprowadzi emisję z prawem poboru

MD
06-04-2009, 12:50

Żaden z dotychczasowych akcjonariuszy posiadających akcje imienne AD.Drągowski nie kupował akcji spółki, poinformował zarząd w związku z zawieszeniem jej notowań.

W poniedziałek, 6 kwietnia zarząd AD. Drągowski podjął uchwałę w sprawie przygotowania i przedstawienia na najbliższym walnym projektu uchwały w sprawie przeprowadzenia publicznej emisji akcji z prawem poboru dla akcjonariuszy posiadających akcje zwykłe, dopuszczone do publicznego obrotu, oraz z wyłączeniem prawa poboru z akcji imiennych. Spółka informuje, że wielkość emisji, cena i terminy jej przeprowadzenia podane zostaną do publicznej wiadomości po uzgodnieniach z wybranym biurem maklerskim.

Zarząd AD.Drągowski informuje w komunikacie, że „poza przedstawionymi informacjami, nie podejmuje działań, które w najbliższym czasie skutkowałyby obowiązkami informacyjnymi”.

Spółka podała aktualny (na dzień 6 kwietnia) stan akcjonariatu, uwzględniając posiadaczy akcji dopuszczonych do publicznego obrotu: Lech Drągowski ma 120.940 akcji (30,2 proc. akcji dopuszczonych do obrotu. Na dzień rozpoczęcia notowań miał 51,9 proc.), Małgorzata Drągowska 90.560 akcji (22,7 proc., tyle samo co w dniu rozpoczęcia notowań). Pozostali akcjonariusze mają 188.500 akcji (47,1 proc. dopuszczonych do obrotu. Na dzień rozpoczęcia notowań 18,8 proc.) W porównaniu do dnia rozpoczęcia notowań wśród posiadaczy akcji dopuszczonych do obrotu nie jest wymieniony Łukasz Drągowski, który miał ich 26.800, co stanowiło 6,7 proc.

-  Do dnia 1 kwietnia 2009 roku akcjonariusze posiadacze akcji imiennych sprzedali w obrocie giełdowym 113.500 akcji, z tego 73.500 akcji w średniej cenie 4.70 zł za akcję oraz 40.000 akcji w cenie 12.50 zł za akcję. Łącznie średnia cena, w której dotychczasowi akcjonariusze sprzedali 113.500 akcji wynosiła 7.30 zł za akcję – głosi komunikat. 

AD.Drągowski poinformował, że 25 marca „w obawie o stabilność notowań akcji” zdecydował, że przedstawiciele firmy nie będą publicznie komentowali przyczyn wzrostu kursu akcji.

- (…) w opinii Zarządu sprzedaż akcji dokonywana przez posiadaczy akcji imiennych mogła zwiększyć płynność oraz ustabilizować kurs. Dnia 26 marca 2009 roku Zarząd zaniepokojony sygnałami o możliwych manipulacjach kursem akcji Spółki nawiązał telefoniczny kontakt ze stosownymi departamentami Komisji Nadzoru Finansowego. Dnia 2 kwietnia 2009 roku opublikowany został raport bieżący w sprawie braku wiedzy Zarządu Spółki na temat przyczyn znacznego wzrostu kursu akcji, a także na temat braku okoliczności, które mogłyby w najbliższej przyszłości skutkować obowiązkami informacyjnymi – głosi komunikat. 

Zarząd AD.Drągowski w poniedziałek w imieniu spółki oraz akcjonariuszy zwrócił się do Komisji Nadzoru Finansowego oraz GPW z prośbą o skrócenie terminu zawieszenia notowań.

- W ocenie Zarządu wzrost kursu akcji wynika z oceny dokonanej przez inwestorów i nie jest spowodowany przyczynami niezgodnymi z obowiązującym prawem – głosi komunikat.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / AD. Drągowski przeprowadzi emisję z prawem poboru