Czytasz dzięki

Adam Szafrański nowym prezesem URE

PAP
opublikowano: 01-08-2007, 10:36

Adam Szafrański jest od środy nowym prezesem Urzędu Regulacji Energetyki (URE). Zastąpił na tym stanowisku Leszka Juchniewicza, odwołanego we wtorek przez premiera Jarosława Kaczyńskiego - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Według komunikatu CIR, dr Adam Szafrański jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Doktoryzował się na Wydziale Prawa i Administracji. Pracował naukowo w Zakładzie Prawa Administracyjnego Porównawczego i Gospodarczego oraz Zakładzie Praw Człowieka UW. Studiował także na Uniwersytecie w Ratyzbonie. Pracował też w kancelariach prawnych oraz w Biurze Analiz Sejmowych jako ekspert ds. legislacji.

Szafrański obecnie jest adiunktem w Zakładzie Administracyjnego Prawa Gospodarczego i Bankowego UW. Naukowo zajmuje się prawem europejskim oraz prawem gospodarczym. Ma na koncie liczne publikacje poświęcone głównie wolności gospodarczej oraz działalności gospodarczej państwa.

Leszek Juchniewicz pełnił funkcję prezesa URE od 23 czerwca 1997 r.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane