Adam Żołnowski został nowym prezesem PAIiIZ

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-02-2006, 11:47

Adam Żołnowski został nowym prezesem Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) - poinformowała w czwartek PAIiIZ. Adam Żołnowski dotychczas pełnił funkcję dyrektora generalnego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Adam Żołnowski został nowym prezesem Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) - poinformowała w czwartek PAIiIZ. Adam Żołnowski dotychczas pełnił funkcję dyrektora generalnego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Jest magistrem zarządzania, ukończył studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. W 2000 roku uzyskał z wyróżnieniem dyplom ukończenia studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Sussex, Brighton.

Karierę zawodową rozpoczął w prywatnej firmie informatycznej, a następnie pracował w Rządowym Centrum Studiów Strategicznych. W latach 2000-2002 karierę kontynuował w Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych, gdzie był dyrektorem Departamentu Badań.

Pracę w UOKiK zaczął w lutym 2002 roku, w grudniu tego samego roku objął stanowisko dyrektora Departamentu Analiz Rynku. Od marca 2003 roku jest członkiem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. W czerwcu 2005 roku powołany na stanowisko dyrektora generalnego Urzędu.

Na swoim koncie ma również doświadczenia międzynarodowe m.in. był doradcą rządu Uzbekistanu z zakresu polityki ochrony konkurencji. Jest autorem publikacji na temat prawa antymonopolowego oraz bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

Podstawowym celem działalności PAIiIZ jest zwiększenie napływu Bezpośrednich Inwestycji Zagranicznych (BIZ) poprzez zachęcanie korporacji międzynarodowych do inwestowania w Polsce. PAIiIZ przeprowadza inwestorów przez wszystkie niezbędne procedury administracyjne oraz prawne występujące w trakcie realizacji projektu inwestycyjnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane