Adamczyk: współpraca z samorządami przy Mieszkaniu plus przerosła nasze oczekiwania

PAP
opublikowano: 23-11-2017, 10:43
aktualizacja: 23-11-2017, 10:43

Współpraca z samorządami przy programie Mieszkanie plus przerosła nasze oczekiwania - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk w wywiadzie dla tygodnika Gość Niedzielny.

Tygodnik przypomniał, że w ostatnich tygodniach prezes PiS Jarosław Kaczyński krytykował tempo realizacji programu Mieszkanie plus. Minister Adamczyk mówił Gościowi Niedzielnemu, że ocena jego pracy należy "do kierownictwa rządu i PiS". "Z prezesem Kaczyńskim na bieżąco rozmawiam na temat realizowanych przez nas zadań".

Na pytanie o wstępne obliczenia dotyczące programu Mieszkanie plus, w kontekście przyszłych wyborów parlamentarnych, poinformował, że "ma szacunki, ale ich nie ujawni". "Byłoby to nieodpowiedzialne, bo na razie mamy dużo zmiennych. Nie wiemy jeszcze, ile nieruchomości będziemy mogli ostatecznie wykorzystać, ile środków uzyskamy ze sprzedaży części z nich, aby sfinansować program, czy też ile samorządów zaangażuje się w to przedsięwzięcie" - mówił.

Minister Adamczyk ocenił, że zainteresowanie samorządów programem "przerosło nasze oczekiwania". "Zakładaliśmy, że umowy z samorządami zostaną zawarte w przyszłym roku, a już teraz mamy z nimi podpisane porozumienia na kilka tysięcy mieszkań. Wciąż zgłaszają się następne samorządy" - powiedział. Podkreślił, że "głód mieszkaniowy nie dotyczy tylko wielkich miast". Jak mówił, "największy jest w małych gminach".

Jego zdaniem zainteresowanie samorządów programem wynika też z tego, "że są one często zadłużone, a program +Mieszkanie plus+ nie powoduje zwiększenia deficytu".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu