Administracja nadal ogranicza rozwój działalności gospodarczej

19-01-2007, 09:05

Roman Kluska uważa, że obecnie jest dobry moment na przeprowadzenie reform gospodarczych. Rozmawiał o tym niedawno z premierem.

Roman Kluska powiedział, że administracja nadal ogranicza rozwój działalności gospodarczej.

Przedsiębiorca, gość radiowej Trójki podkreślił, że właśnie teraz jest dobry moment na przeprowadzenie reform gospodarczych. Dodał, że właśnie ta sprawa była podstawowym tematem jego niedawnej rozmowy z premierem. Przedsiębiorca dodał, że Jarosław Kaczyński zgodził się z nim, że trzeba ułatwić życie przedsiębiorcom i że szef rządu zapowiedział uproszczenie procedur proinwestycyjnych i ograniczenie biurokracji.

Gość Salonu Politycznego Trójki podkreślił, że z biegiem lat opór administracji przeciwko wolności gospodarczej jest coraz bardziej odczuwalny. Zauważył, że w Polsce jest już ponad 20 tysięcy ustaw dotyczących przedsiębiorców i już nawet urzędnicy nie orientują się w systemie prawnym. Dodał, że wiele aktów prawnych jest ze sobą sprzecznych i że pozostawia to duże pole do dowolnej interpretacji.

Roman Kluska prowadził jedną z największych polskich firm Optimus. Sprzedał ją i poświęcił się działalności filantropijnej, po czym w 2002 roku został aresztowany pod zarzutem wyłudzenia podatku VAT. Uniewinniony od zarzutów, skupił się na walce z wszechwładzą biurokracji. Inwestuje też w rolnictwo. Jego majątek ocenia się na kilkaset milionów złotych.
DI, IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Administracja nadal ogranicza rozwój działalności gospodarczej