Administracja USA ma projekt pozwalający na ignorowanie zasad WTO

opublikowano: 02-07-2018, 08:38

Administracja Donalda Trumpa ma projekt ustawy pozwalającej Białemu Domowi jednostronnie podwyższać cła bez zgody Kongresu USA, poinformowało CNBC powołując się na serwis Axios.

Przyjęcie takiej ustawy oznaczałoby, że USA przestałyby stosować się do zasad Światowej Organizacji Handlu (WTO), podkreślają autorzy publikacji. Zasady WTO zakazują stosowania różnych ceł do krajów nie będących stronami porozumień o wolnym handlu. Ustalają także maksymalną wysokość ceł dla krajów należących do WTO.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump Bloomberg

Anonimowy informator powiedział Axios, że przyjęcie ustawy „byłoby jednoznaczne z wyjściem z WTO”. To samo źródło podkreśliło, że Kongres USA nigdy nie przyjąłby takiej ustawy.

Lindsay Walters, rzeczniczka Białego Domu potwierdziła Axios istnienie projektu ustawy, ale podkreśliła, że wciąż jest bardzo daleko od tego, aby stała się ona rzeczywistością.

W ostatnich dniach pojawiły się doniesienia, że prezydent Donald Trump powiedział kilku członkom swojej administracji iż chciałby wystąpienia USA z WTO.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Administracja USA ma projekt pozwalający na ignorowanie zasad WTO