Administrator Parmalatu chce likwidacji jego zobowiązań wobec 45 instytucji

16-12-2004, 14:02

Zarządzający koncernem Parmalat Finanziara Enrico Bondi wystąpił do 45 instytucji finansowych o anulowanie zobowiązań spółki zaciągniętych w okresie 12 miesięcy przed ogłoszeniem jej upadłości, poinformowano w wydanym w czwartek komunikacie.

Według mediów, spółka ma zamiar wystąpić o anulowanie łącznie 3 mld EUR do 80 instytucji finansowych, głównie włoskich. Chodzi przede wszystkim o banki, firmy faktoringowe i leasingowe

Krach Parmalatu, koncernu działającego przede wszystkim w branży spożywczej, nastąpił na przełomie 2003/2004 roku. Okazało się wtedy, że od dłuższego czasu władze spółki transferowały z niej pieniądze do firm z rajów podatkowych. Założyciel i szef Parmalatu, Calisto Tanzi, przyznał się wtedy do zdefraudowania z kasy firmy około 0,5 mld EUR. Włoska prokuratura podejrzewała, że w kasie spółki może brakować nawet 10 mld euro.

MD, AFX, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Administrator Parmalatu chce likwidacji jego zobowiązań wobec 45 instytucji