ADS będzie przejmować hurtem

Wiktor Szczepaniak
17-07-2007, 00:00

Dawny Sagittarius- -Strzelec — szykuje się do przejęcia pierwszych sześciu firm. Warunek to sprzedaż akcji nowej emisji.

Dawny Sagittarius- -Strzelec — szykuje się do przejęcia pierwszych sześciu firm. Warunek to sprzedaż akcji nowej emisji.

To co stało się z dawną firmą Sagittarius-Strzelec można nazwać totalną metamorfozą. Nie tylko zmieniła profil (z produkcji na dystrybucję), ale też nazwę (na Advanced Distribution Solutions — ADS), zarząd i akcjonariuszy. Jej nowa strategia przewiduje budowę ogólnopolskiej firmy dystrybuującej piwo, napoje bezalkoholowe i alkohole mocne, która w 2009 r. ma osiągnąć potencjał sprzedaży na poziomie 1,5 mld zł rocznie. Spółka chce to zrobić praktycznie od zera, na bazie przejęć działających w różnych regionach kraju kilkunastu firm dystrybucyjnych. Pierwszych sześć już prawie ma w garści. Dogadała się z ich właścicielami w sprawie przejęcia. Aby sfinalizować transakcje, potrzebuje pieniędzy (blisko 80 mln zł). I to właśnie jest główny cel nowej emisji akcji ADS. Ale nie jedyny.

— Część pieniędzy chcemy przeznaczyć na wzmocnienie kapitału obrotowego związane z rozszerzeniem asortymentu, zakup zintegrowanego systemu zarządzania, a także na kolejne akwizycje — mówi Krzysztof Bałanda, prezes ADS.

A jest co przejmować. W branży działa blisko 1000 firm. Nic dziwnego, skoro rynek piwa, napojów bezalkoholowych i alkoholi mocnych jest wart blisko 30 mld zł rocznie i ciągle rośnie.

— Jest się o co bić i z kim — mówi Krzysztof Bałanda.

Zarząd firmy liczy na to, że po stworzeniu dużej i niezależnej grupy liczący się producenci będą zabiegać o współpracę z nią. Będzie starać się przekonać m.in. Maspex. Liczy też, na przejęcie części dystrybucji od Coca-Coli i Pepsi.

ADS chce skoncentrować się na obsłudze tzw. tradycyjnego handlu oraz gastronomii, z pominięciem sieci hipermarketów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Szczepaniak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ADS będzie przejmować hurtem