ADS-y Netii straciły na otwarciu Nasdaq 26 proc.

opublikowano: 20-03-2002, 16:38

Wznowione po miesięcznej przerwie notowania ADS-ów Netii na Nasdaq rozpoczęły środową sesję na poziomie 0,78 dolara. Oznacza to spadek w stosunku do ostatniego notowania o 0,22 dolara, czyli o 26,24 proc.

W środę amerykański rynek technologiczny NASDAQ wznowił obrót kwitami depozytowymi Netii (American Depositary Shares). Obrót ADS'ami spółki został zawieszony 20 lutego w związku z fatalną sytuacją finansową spółki i przerwaniem NWZA, które miało uchwalić ratunkowa emisję akcji. Wówczas zmieniono status spółki "oczekiwanie na informacje" na "konieczne dodatkowe informacje". Notowania akcji Netii wstrzymano, na poziomie 1 dolara za akcję.

Amerykański rynek elektroniczny zdecydował się na przywrócenie notowań po uchwaleniu nowej emisji akcji i zamianie długu na kapitał akcyjny. Jednak równocześnie ze wznowieniem zarząd NASDAQ ogłosił, iż kontynuowana jest ocena Spółki pod kątem możliwości utrzymania notowań.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ADS-y Netii straciły na otwarciu Nasdaq 26 proc.