AEA: Europejskie linie lotnicze zakończyły 2004 r ‘nad kreską’

(Marek Druś)
opublikowano: 04-02-2005, 12:10

Stowarzyszenie Europejskich Linii Lotniczych (AEA) uważa, że 2004 rok okaże się pierwszym od sześciu lat, który europejscy przewoźnicy lotniczy zakończyli zyskiem. Szacuje, że wyniósł on 900 mln USD.

Stowarzyszenie Europejskich Linii Lotniczych (AEA) uważa, że 2004 rok okaże się pierwszym od sześciu lat, który europejscy przewoźnicy lotniczy zakończyli zyskiem. Szacuje, że wyniósł on 900 mln USD.

AEA wstępnie szacuje, że ruch pasażerski (iloczyn liczby pasażerów i długości trasy, którą pokonali) wzrósł w Europie w ubiegłym roku o 9 proc., a liczba przewiezionych pasażerów była o 4,8 proc. wyższa niż w 2003 roku. Sekretarz generalny AEA Ulrich Schulte-Strathaus powiedział, że dzięki rygorystycznej kontroli kosztów europejscy przewoźnicy dali sobie radę z gwałtownie rosnącymi w ubiegłym roku kosztami paliwa.

MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane