Aerofłot z pierwszym od dwóch lat zyskiem kwartalnym

PM, Reuters
opublikowano: 29-11-2021, 12:33

W poniedziałek flagowa rosyjska linia lotnicza Aerofłot poinformowała, że odnotowała pierwszy kwartalny zysk netto od 2019 roku. Wpływ na najnowsze dane ma ożywienie ruchu krajowego i międzynarodowego.

Free-Photos/Pixabay

Aeroflot, którego akcje po godzinie 12:00 drożeją o 1,6 proc. poinformował, że jego zysk netto w trzecim kwartale wyniósł 155 mln USD. Dla porównania w roku ubiegłym linia lotnicza odnotowała stratę w wysokości 290 mln USD.

W trzecim kwartale liczba pasażerów Aerofłotu na rynku krajowym była o 27,4 proc. wyższa niż w przed pandemicznym 2019 roku. Wpływ na te dane mają decyzje rosyjskie rządu, który powstrzymuje się od wprowadzenia całkowitego lockdownu w kraju.

– Maksymalnie wykorzystaliśmy również stopniowe zniesienie ograniczeń w segmencie międzynarodowym. To również miało znaczący pozytywny wpływ na wyniki – powiedział Andrey Chikhanchin, zastępca dyrektora generalnego Aerofłotu ds. handlu i finansów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane