Aeroklub Poznański szuka młodych kandydatów na pilotów

PAP, DI
opublikowano: 03-05-2019, 18:12

Aeroklub Poznański, najstarszy polski aeroklub, zaprasza do udziału w rekrutacji na bezpłatne szkolenia szybowcowe. Zgłaszać się mogą marzące o lataniu osoby w wieku 16 i 17 lat.

Jak poinformowała w imieniu aeroklubu Marta Nowicka, po zakończeniu rekrutacji wybrana zostanie grupa kursantów, których pełne szkolenie szybowcowe zarówno teoretyczne jak i praktyczne sfinansuje Aeroklub Poznański.

Szanse na bezpłatne wyszkolenie mają osoby, które po pierwszym etapie szkolenia teoretycznego osiągną najlepsze wyniki z testu oraz przejdą test sprawnościowy. Zainteresowani mogą się zgłaszać do 14 czerwca.

W tym roku Aeroklub Poznański świętuje stulecie swojego istnienia. Jest jednym z nielicznych aeroklubów w Polsce szkolących na własny koszt młodych pilotów.

"Ten rok jest dla nas wyjątkowy; obchodzimy 100-lecie istnienia. Rozwijamy działalność i przenosimy się na lotnisko w Kąkolewie. Będzie to nasza trzecia lokalizacja - 100 lat temu zaczynaliśmy na lotnisku na Ławicy, później przyszedł czas na Kobylnicę – teraz przed nami historyczny krok i nowy etap" – powiedział dyrektor Aeroklubu Poznańskiego Piotr Haberland.

Aeroklub Poznański - pierwszy polski aeroklub, jest historycznym spadkobiercą organizacji lotniczych działających w Poznaniu od 1919 roku: Aeroklubu Polskiego założonego w roku 1919, działającego w latach 1922-1928 Związku Lotników Polskich, Wielkopolskiego Klubu Lotników (1928-1931), Poznańskiego Aeroklubu Akademickiego (1928-1931), Aeroklubu Poznańskiego (lata 1931-1939), oraz reaktywowanego po wojnie w roku 1945 Aeroklubu Poznańskiego.

Aeroklub Polski powstał 30 października 1919 roku z inicjatywy członków redakcji pierwszego polskiego czasopisma lotniczego "Polska Flota Napowietrzna" wychodzącego w Poznaniu w latach 1919-1921. Pierwszym prezesem aeroklubu wybrany został prezydent miasta Poznania Jarogniew Drwęski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy