Afera paliwowa: Zatrzymanie prezesa spółki Ship-Service

Polska Agencja Prasowa SA
01-06-2005, 14:29

Po dziewięciu godzinach od zatrzymania w środę rano na terenie biura firmy Ship-Service prezesa przedsiębiorstwa Jerzego K. funkcjonariusze szczecińskiego CBŚ wyprowadzili go z gmachu firmy.

Po dziewięciu godzinach od zatrzymania w środę rano na terenie biura firmy Ship-Service prezesa przedsiębiorstwa Jerzego K. funkcjonariusze szczecińskiego CBŚ wyprowadzili go z gmachu firmy.

Według informacji Prokuratury Apelacyjnej (PA) w Krakowie, która prowadzi śledztwo w sprawie mafii paliwowej, zatrzymany jeszcze w środę ma być przewieziony do Krakowa i tam przesłuchiwany. Potwierdzenia tej informacji odmówiono PAP w szczecińskim CBŚ.

Po wyprowadzeniu z gabinetu prezesa Jerzy K. powiedział dziennikarzom, że jest "do dyspozycji prokuratora od rana, który nie pozwolił mu nic powiedzieć mediom".

"Kompletna bzdurą" nazwał K. informacje, jakoby oszukał PKN Orlen na kwotę blisko pięciu milionów złotych. "To walka o polski rynek bunkrowy. Nic więcej nie powiem" - oświadczył.

Według krakowskiej prokuratury, prezesowi Ship-Service zostaną postawione dwa zarzuty: wyłudzenia kredytu bankowego oraz oszustwa na szkodę PKN Orlen.

"Orlen chciał kupić akcje Ship-Service. W tym celu zapłacił zatrzymanemu blisko pięć milionów złotych, ale akcji nie otrzymał. Drugi zarzut dotyczy przedstawienia bankowi nierzetelnych dokumentów, na podstawie których Jerzy K. otrzymał milionowy kredyt" - informował w środę rano rzecznik krakowskiej Prokuratury Apelacyjnej Włodzimierz Krzywicki.

Już w 2003 roku media informowały, że akcje szczecińskiej firmy bunkrowej Ship-Service, które kupił PKN Orlen, są zajęte przez komornika, a sprzedaż takich akcji jest przestępstwem. Prezes Jerzy K. oficjalnie zaprzeczył tym informacjom. Wyjaśniał wówczas, że Orlen kupił w roku 2002 sześć tysięcy akcji Ship-Service serii B wyemitowanych w roku 1996, wolnych od wszelkich praw lub roszczeń osób trzecich oraz zastawów i innych obciążeń.

W środę funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli m.in. twarde dyski firmowych komputerów.

Przedstawiciele Ship-Service zapowiedzieli, że oficjalne stanowisko w sprawie zatrzymania jej prezesa zostanie przedstawione w czwartek.

Szczecińska firma zajmuje się m.in. zaopatrywaniem okrętów w paliwo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Afera paliwowa: Zatrzymanie prezesa spółki Ship-Service