Afganistan: pierwszy komercyjny lot z Kabulu odbędzie się 13 września

  • PAP
opublikowano: 11-09-2021, 11:51

Pierwszy komercyjny lot z Kabulu będzie miał miejsce w najbliższy poniedziałek i odbędzie się na trasie ze stolicy Afganistanu do Islamabadu - poinformował w sobotę rzecznik pakistańskich linii lotniczych PIA Abdullah Hafiez Chan.

Będzie to pierwszy komercyjny lot z Kabulu od zakończonej 30 sierpnia wojskowej ewakuacji ze stolicy Afganistanu.

"Mamy wszystkie techniczne zezwolenia na operacje lotnicze – powiedział Chan - Nasz pierwszy komercyjny samolot Airbus A320 wystartuje z Islamabadu do Kabulu 13 września".

"W tym momencie otrzymaliśmy 73 prośby od zainteresowanych pasażerów, co jest bardzo zachęcające" – dodał. Przyznał także, iż jest wiele próśb od organizacji pomocowych i dziennikarzy, chcących podróżować do Kabulu.

Pierwszy po 30 sierpnia międzynarodowy lot pasażerski z Kabulu, ale nie komercyjny, miał miejsce w czwartek, gdy katarskimi liniami ze stolicy Afganistanu odleciało ok. 200 osób. Drugi samolot do Kataru odleciał w nocy z piątku na sobotę ze 158 osobami na pokładzie. Podróżni to przede wszystkim Amerykanie, osoby posiadające zieloną kartę w USA, Niemcy, Kanadyjczycy, Francuzi, Holendrzy, Belgowie

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane