Agencja Fitch podwyższyła ratingi Telekomunikacji Polskiej

(Marek Druś)
17-02-2005, 14:02

Agencja Fitch podwyższyła ratingi Telekomunikacji Polskiej (TP SA) z ‘BBB’ do ‘BBB+’ (dług niezabezpieczony) i z ‘F2’ do ‘F3’ (dług krótkoterminowy). Jednocześnie zmieniła ich perspektywę z ‘pozytywnej’ na ‘stabilną’. Podwyższenie ratingów dotyczy także obligacji denominowanych w euro i dolarach gwarantowanych przez TP SA.

Agencja Fitch podwyższyła ratingi Telekomunikacji Polskiej (TP SA) z ‘BBB’ do ‘BBB+’ (dług niezabezpieczony) i z ‘F2’ do ‘F3’ (dług krótkoterminowy). Jednocześnie zmieniła ich perspektywę z ‘pozytywnej’ na ‘stabilną’. Podwyższenie ratingów dotyczy także obligacji denominowanych w euro i dolarach gwarantowanych przez TP SA.

Podwyższenie ratigu wiąże się z poprawą profilu finansowego spółki, odzwierciedlonego w jej wynikach za 2004 rok. Fitch wskazuje także na poprawę marży EBITDA spółki, wzrost zdolności generowania gotówki, zmniejszenie lewarowania oraz utrzymanie dominującej pozycji w segmencie telefonii stacjonarnej oraz dobrej pozycji z segmencie komórkowym.

Fitch wziął także pod uwagę dążenie zarządu TP SA do zwiększenia zdolności generowania gotówki przez spółkę oraz poprawy w najbliższych latach jej efektywności. Fitch jest przekonany, że spodziewany spadek udziału w rynku usług lokalnych, po jego liberalizacji w 2005 roku, nie znajdzie negatywnego odbicia w finansach TP SA.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Agencja Fitch podwyższyła ratingi Telekomunikacji Polskiej