Agencja ma wiceprezesów

Małgorzata Grezgorczyk
opublikowano: 26-06-2008, 00:00

PAIIZ już ma wiceprezesów ds. inwestycji i promocji. Zaczną pracować, nietypowo, w wakacje.

PAIIZ już ma wiceprezesów ds. inwestycji i promocji. Zaczną pracować, nietypowo, w wakacje.

Zakończył się konkurs na członków zarządu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIIZ). W maju rada nadzorcza (RN) odwołała dwoje wiceprezesów i od razu ogłosiła konkurs na ich następców.

— Otrzymaliśmy łącznie 17 ofert. Wiceprezesem ds. promocji został Stanisław Majman, a wiceprezesem odpowiedzialnym za inwestycje jednogłośnie Paweł Stelmaszczyk — mówi Teresa Korycińska, szefowa RN.

Rada nie miała wątpliwości co do kwalifikacji Pawła Stelmaszczyka, prezesa TechnoPortu Warszawa, spółki należącej do stolicy, która buduje Warszawski Park Technologiczny.

— To człowiek dobrze wykształcony i obyty w świecie. Studiował w USA, pracował dla międzynarodowych koncernów, a właśnie z takimi będzie się teraz spotykał — podkreśla Marek Kłoczko, członek RN.

Przyszły wiceprezes agencji pracował m.in. dla Intela czy Microsoftu. Na to samo stanowisko co on zgłosiło się sześć osób. Więcej, aż 11, na stanowisko związane z promocją gospodarczą.

— Pięć osób nie spełniało wymogów. W czołówce były trzy, spośród nich w tajnym głosowaniu został wybrany Stanisław Majman, który od 20 lat zajmuje się promocją. Jest szefem biura reklamy Zarządu Targów Warszawskich, był wicenaczelnym „The Warsaw Voice”, teraz jest komentatorem tego pisma — opowiada Marek Kłoczko.

Wiceprezesi rozpoczną pracę w PAIIZ w lipcu i w sierpniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grezgorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu