Agencja Rozwoju Przemysłu zarobiła w 2002 ok. 10 mln zł

Paweł Kubisiak
opublikowano: 30-01-2003, 19:00

Agencja Rozwoju Przemysłu SA, wspierająca m.in. restrukturyzację hutnictwa, zbrojeniówki i przemysłu stoczniowego, zamknęła ubiegły rok zyskiem netto w wysokości ponad 10 mln zł, czyli dwukrotnie więcej niż w 2001 - podał prezes Agencji, Arkadiusz Krężel.

- Agencja działa na zasadzie funduszu inwestycyjnego, który angażuje się w sytuacjach kryzysowych. Nie mamy rygoru maksymalizacji zysku, ale jako podmiot komercyjny mamy rygor osiągania pozytywnych wyników - powiedział w czwartek Krężel podczas konferencji prasowej w Katowicach. Według prezesa ubiegłoroczny zysk to m.in. efekt wszystkich operacji kapitałowych i finansowych prowadzonych przez ARP. Dodał, że skala rocznego zaangażowania Agencji w rozmaite operacje tego typu to kilkaset milionów złotych.

Do najważniejszych, w ubiegłym i bieżącym roku, projektów realizowanych przez ARP, Krężel zaliczył m.in. restrukturyzację hutnictwa, zbrojeniówki i przemysłu stoczniowego. W tym roku ARP otrzyma nowe zadania, związane m.in. z wejściem w życie ustawy o pomocy dla przedsiębiorstw o specjalnym znaczeniu dla rynku pracy. Nie jest wykluczone, że ARP będzie też monitorować restrukturyzację górnictwa, ale decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

Krężel poinformował, że ARP zamierza wkrótce uruchomić procedurę przetargową dotyczącą projektu technicznego międzynarodowego terminalu logistycznego w Sławkowie, gdzie kończy się tzw. szeroki tor łączący Polskę ze Wschodem. Według prezesa, terminal mógłby stać się największym centrum logistycznym w tej części Europy. Jego zdaniem, jest szansa pozyskania na ten cel środków z Unii Europejskiej.

DA, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Kubisiak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Agencja Rozwoju Przemysłu zarobiła w 2002 ok. 10 mln zł