Agencje modelek ukarane za zmowę cenową

opublikowano: 16-12-2016, 13:13

Pięć wiodących agencji modelek ma zapłacić łącznie 1,5 mln GBP (7,9 mln zł) kary finansowej za zmowę cenową.

Brytyjski urząd antymonopolowy uznał, że agencje FM Models, Models 1, Premier, Storm i Viva wraz ze Association of Model Agents (AMA) porozumiewały się w sprawie cen zamiast konkurować ze sobą. Trwające 21 miesięcy dochodzenie wykazało, że do zmowy cenowej doszło w okresie od kwietnia 2013 roku do marca 2015 roku. Agencje miały „regularnie i systematycznie wymieniać informacje i dyskutować o cenach w kontekście negocjacji z konkretnymi klientami”. Z kolei AMA miała wysyłać e-maile, w których namawiała swoich członków aby nie akceptowali cen oferowanych przez klientów, uznając je za zbyt niskie.

modelki
Zobacz więcej

modelki ITAR-TASS/Forum

Agencja Storm została ukarana grzywną wysokości 491 tys. GBP. Models 1 ma zapłacić 394 tys. GBP. Premier, które reprezentuje m.in. supermodelkę Bar Refaeli, ukarana została kwotą 150 tys. GBP. Grzywna nałożona na FM Models wynosi 251 tys. GBP, a na agencję Viva 245 tys. GBP. Stowarzyszenie agencji, AMA, ukarano kwotą 2,5 tys. GBP.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Sky News

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Handel / Agencje modelek ukarane za zmowę cenową