Agencjom pracy świetnie się wiedzie

DCZ
opublikowano: 20-11-2013, 00:00

Pośrednicy na rynku pracy chwalą się dwucyfrowym wzrostem przychodów z usług pracy tymczasowej i rekrutacji na stałe.

Obroty agencji zatrudnienia należących do Polskiego Forum HR wzrosły od ubiegłego roku aż o 17 proc. Najwięcej, bo aż 89 proc. przychodów, przynosi firmom usługa pracy tymczasowej — liczba korzystających z niej klientów zwiększyła się o 5 proc. Anna Wicha, prezes Polskiego Forum HR, prognozuje,że w tym roku wpływy z tej usługi wzrosną aż o 18-20 proc. Praca tymczasowa wykorzystywana jest głównie na stanowiskach produkcyjnych. Pozostałe miejsca zatrudnienia pracowników tymczasowych to głównie call center i biura.

— Liczba pełnych etatów pracowników tymczasowych w ujęciu rocznym rośnie szybciej niż obroty. Świadczy to o tym, że pracownicy zatrudniani są na coraz dłuższe okresy — mówi Anna Wicha. Coraz lepiej wygląda również sytuacja w branży rekrutacji stałych, gdzie w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrost obrotów wynosi aż 20 proc. — głównie za sprawą centrów nowoczesnych usług dla biznesu, które już w 2012 r. były głównym zleceniodawcą tej usługi.

— Równie optymistycznie zapowiada się przyszły rok — uważa Karolina Adamiec- -Vook, wiceprezes ds. rekrutacji Polskiego Forum HR. Rosną również, o 7,5 proc., obroty agencji z delegowania pracowników do pracy za granicą oraz rekrutacji zagranicznych — głównie za sprawą sektora budowlanego, transportu i logistyki, przemysłu lekkiego oraz usług.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Agencjom pracy świetnie się wiedzie