Agora chce wykupić własne akcje za 120 mln zł

(Marek Druś)
opublikowano: 19-05-2005, 08:03

Rada nadzorcza Agory zaakceptowała propozycję wypłaty 0,50 zł dywidendy na akcję z ubiegłorocznego zysku. Zarząd spółki rekomenduje WZA przeprowadzenie programu wykupu akcji o wartości 120 mln zł.

Rada nadzorcza Agory zaakceptowała propozycję wypłaty 0,50 zł dywidendy na akcję z ubiegłorocznego zysku. Zarząd spółki rekomenduje WZA przeprowadzenie programu wykupu akcji o wartości 120 mln zł.

Zysk Agory wyniósł w 2004 roku 53,1 mln zł. W projekcie uchwały o jego podziale, która zostanie przegłosowana na zwołanym na 22 czerwca WZA, zarząd Agory proponuje wypłatę dywidendy w wysokości 0,50 zł na akcję. Dniem ustalenia prawa do dywidendy ma być 5 lipca, a dniem jej wypłaty 2 września 2005 roku.

Zarząd Agory poinformował, że rekomenduje walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy przeprowadzenie programu wykupu własnych akcji w celu umorzenia o wartości 120 mln zł w okresie do 30 czerwca 2006 r.

- Po zatwierdzeniu rekomendacji przez WZA i przed przystąpieniem do realizacji programu, Zarząd poda do publicznej wiadomości szczegóły dotyczące programu, w tym: cel programu, dzień rozpoczęcia programu i okres jego trwania, a także maksymalną liczbę nabywanych akcji i maksymalną kwotę, która będzie przeznaczona na ich wykup – głosi komunikat Agory.

W projekcie uchwały dotyczącej buybacku zapisano, że spółka może nabyć akcje stanowiące łącznie nie więcej niż 10 proc. jej kapitału zakładowego, a cena, za którą będzie je nabywać "nie może być wartością wyższą spośród: ceny ostatniego niezależnego obrotu i najwyższej, bieżącej, niezależnej oferty w transakcjach zawieranych na sesjach giełdowych GPW”. Liczba nabywanych przez Agorę akcji w każdym dniu programu nie może przekroczyć 25 proc. średniej dziennej wielkości obrotów GPW w ciągu 20 dni poprzedzających bezpośrednio każdy dzień nabycia.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane