Agora może już rosnąć

Piotr Wiśniewski
07-07-2003, 00:00

Po majowych wzrostach na wykresie Agory pojawiły się wyraźne oznaki niezdecydowania, ale dopiero po czerwcowej zwyżce, gdy w pełni ukształtowała się formacja wierzchołkowa, walory spółki zaczęły spadać. Przecena akcji Agory nastąpiła w reakcji na informację, że środę do obrotu zostanie wprowadzonych 2,5 mln akcji pracowniczych spółki (9 proc. wszystkich wprowadzonych do obrotu).

Odbicie nastąpiło na sesji 2 lipca. Na wykresie pojawiła się świeca zbliżona do formacji młota, chociaż zbył krótki dolny cień nie potwierdzał tej tezy. Podczas następnej sesji odbicie zostało jednak potwierdzone długim białym korpusem, którego wysokie zamknięcie wskazywało na silną determinację strony popytowej. W tej sytuacji rynek dał sygnał, że nie boi się ryzyka podaży akcji pracowniczych, co stwarza szanse na wzrosty w kierunku 48,6 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Agora może już rosnąć