Czytasz dzięki

Agora uruchamia dwa nowe projekty wydawnicze

Internet Securities
opublikowano: 08-09-2005, 14:10

Agora SA uruchomi we wrześniu dwa nowe projekty wydawnicze, które będą do nabycia wraz z „Gazetą Wyborczą” (przewodniki turystyczne) i miesięcznikiem „Dziecko” (seria bajek), poinformował w czwartek dyrektor ds. projektów specjalnych w spółce, Robert Kijak.

Agora SA uruchomi we wrześniu dwa nowe projekty wydawnicze, które będą do nabycia wraz z „Gazetą Wyborczą” (przewodniki turystyczne) i miesięcznikiem „Dziecko” (seria bajek), poinformował w czwartek dyrektor ds. projektów specjalnych w spółce, Robert Kijak.

„Począwszy od 10 września wraz z ‘Gazetą Wyborczą’ czytelnicy będą mogli nabyć ‘Podróże marzeń’, czyli przewodniki po najciekawszych miejscach świata. Seria obejmuje 30 tomów i będzie kosztować 25 zł plus cena gazety” – powiedział na konferencji Kijak.

Przewodniki będą do nabycia w punktach sprzedaży co dwa tygodnie. Pierwszy nakład będzie bezpłatny i wyniesie 600 tys. sztuk.

„Nie możemy ujawnić, jaka będzie wielkość kolejnych nakładów. Z pewnością będą one niższe od pierwszego tomu, ale jesteśmy przygotowani na ewentualny dodruk” – powiedział Kijak.

Kijak nie chciał również ujawnić wielkości przychodów, jakich spodziewa się Agora po zakończeniu całego projektu.

Przychody ze sprzedaży projektu encyklopedii i kolekcji literatury XX i XIX w. w pierwszym półroczu 2005 roku wyniosły 112 mln zł.

„Drugim naszym projektem jest seria bajek, które będą do nabycia wraz z miesięcznikiem ‘Dziecko’. Planujemy wydanie 20 bajek wraz z płytą CD w cenie 14,9 zł” – powiedział Kijak.

Dodał, że bajki te będzie można również nabyć osobno.

„Od 16 września rozpoczniemy również sprzedaż filmu na DVD pt. ‘Karol, człowiek który został papieżem’ w cenie 49,99 zł plus cena gazety. Przez 21 dni mamy wyłączność na sprzedaż tego filmu” – zapowiedział Kijak.

Film ten po tym okresie będzie sprzedawany z ceną 79,99 zł samodzielnie już przez Universal Pictures.

„Pracujemy nad kolejnymi projektami, które nie muszą obejmować tylko długich serii. Po wynikach sprzedaży filmu zastanowimy się nad podobnymi projektami” – powiedział dyrektor.

Przedstawiciele Agory nie chcieli komentować informacji o kolejnym projekcie związanego z wydawaniem nowej gazety codziennej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowa gazeta może pojawić się na rynku raczej już po wyborach parlamentarnych i prezydenckich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane