Agora wreszcie zarabia

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 21-02-2005, 00:00

Kurs już od kilku miesięcy dyskontował dobre dane finansowe, ale wyraźne wybicie w górę nastąpiło dopiero na początku lutego. W dniu ogłoszenia wyników ukształtowała się świeca doji, sugerująca ryzyko odwrócenia trendu. Okazało się jednak, że raport kwartalny był lepszy od oczekiwań rynku i w konsekwencji kurs dynamicznie zwyżkował również na następnych sesjach.

W ubiegłym roku sprzedaż Agory po raz pierwszy w historii przekroczyła 1 mld zł, a zysk netto był wielokrotnie wyższy niż rok wcześniej. Dobre wyniki to efekt restrukturyzacji, wzrostu sprzedaży gazety, a także wpływów ze sprzedaży książek. Zapowiedź corocznej wypłaty dywidendy w wysokości co najmniej 0,5 zł oraz możliwość skupowania akcji w celu umorzenia, pobudziły walory do dalszych wzrostów. Początkowo łatwo został pokonany opór 62,5 zł, który wyznaczał górny cień wspomnianej świecy doji. Jednak piątkowa korekta znów potwierdziła znaczenie tego oporu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Agora wreszcie zarabia