Agora wystawiona na sprzedaż

MD
opublikowano: 03-02-2009, 12:26

Oczywiście nie ta giełdowa. Ta, oferowana na Allegro.pl. Jej obecna cena wynosi 102,50 zł, a licytacja rozpoczęła się od  10 zł. Aukcja potrwa jeszcze 10 dni, więc...

Na najpopularniejszym polskim serwisie aukcyjnym można kupić różne rzeczy. M.in. spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością Agora. Jej dotychczasowy właściciel twierdzi, że to „niesamowita okazja!”. Utrzymuje także, że „znakomita nazwa” ułatwi „prowadzenie biznesu”.

- Nazwa którą możesz posługiwać się legalnie – podkreśla.

Oferowana na Allegro.pl spółka z o.o. AGORA, jak twierdzi oferujący, została zarejestrowana w sądzie rejestrowym w Łodzi 28 grudnia 1988 roku, czyli, według właściciela, „wcześniej niż Agora z siedzibą w Warszawie wydawca Gazety Wyborczej”. Do tego, potwierdzona aktem notarialnym umowa spółki z 14 grudnia 1988 r. „w paragrafie 5 mówi że przedmiotem działania przedsiębiorstwa jest m.i. działalność wydawnicza i reklamowa”.

Oferujący spółkę na Allegro.pl informuje, że w roku 1993 jej działalność została zawieszona.

- Do tej pory nie dokonano wpisu do KRS. Mimo że upłynął termin nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić to obecnie. Formalności tej sprzedający dokona po zakończeniu aukcji a przed jej sfinalizowaniem – głosi oferta.

MD


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane