Agora zwołała na 19 grudnia NWZA, będą zmiany w składzie rady nadzorczej

(Marek Druś)
opublikowano: 21-11-2005, 19:52

Agora zwołała na 19 grudnia NWZA. W porządku obrad znalazło się m.in. Podjęcie uchwał w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej. To skutek zgłoszenia zamiaru rezygnacji ze stanowiska jej przewodniczącego przez prof. Stanisława Sołtysińskiego. Z funkcji członka rady nadzorczej rezygnuje także prof. Anna Fornalczyk.

Agora zwołała na 19 grudnia NWZA. W porządku obrad znalazło się m.in. Podjęcie uchwał w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej. To skutek zgłoszenia zamiaru rezygnacji ze stanowiska jej przewodniczącego przez prof. Stanisława Sołtysińskiego. Z funkcji członka rady nadzorczej rezygnuje także prof. Anna Fornalczyk.

Prof. Sołtysiński zapowiedział w czasie WZA Agory w czerwcu, że chciałby zakończyć mandat w 2005 r.

- Po konsultacjach z Radą Nadzorczą i Zarządem, uznałem, że powinienem zadośćuczynić prośbom z ich strony i pozostać na stanowisku Przewodniczącego Rady Nadzorczej do zwyczajnego walnego zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie za 2005 rok – głosi komunikat Agory.

Prof. Sołtysiński uznał, że powinien wesprzeć proces sukcesji na stanowisku prezesa spółki i pomóc następcy na stanowisku przewodniczącego rady nadzorczej w przygotowaniach do objęcia funkcji.

- Jestem przekonany, że wprowadzane stopniowo zmiany w składzie Zarządu i Rady Nadzorczej, o których informowaliśmy akcjonariuszy, zapewnią Agorze dalszy rozwój i przygotują Spółkę do czekających ją w najbliższych latach wyzwań i, co najważniejsze, w żadnym stopniu nie zakłócą jej bieżącej działalności – głosi jego komentarz.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane