AI może w przyszłym roku wprowadzić na GPW Bolix i Kamax

Internet Securities
opublikowano: 25-10-2006, 15:58

Fundusz Advent International może w przyszłym roku wprowadzić na GPW dwie spółki.

Fundusz Advent International (AI) może w przyszłym roku wprowadzić na GPW dwie spółki producenta chemii budowlanej Bolix oraz producenta zderzaków kolejowych Kamax. Te spółki mogłyby się znaleźć na polskim parkiecie najwcześniej w II połowie 2007 roku, ale na razie taka ścieżka wyjścia funduszu z tych inwestycji nie jest przesądzona, poinformował dziennikarzy Wojciech Napiórkowski, senior assiociate w AI.

„Nie ma ostatecznych decyzji, ale wprowadzenie tych spółek na giełdę to jest niewątpliwie alternatywa na 2007 rok. Wszystko zależy od koniunktury” – powiedział Napiórkowski.

Dodał, że rozpoczęcie notowań Kamaksu i Boliksu na GPW byłoby możliwe najwcześniej w drugiej połowie 2007 roku.

Advent International zainwestował w Bolix w 2003 roku, a w Kamax zaledwie w styczniu tego roku. Obecnie fundusz posiada po 100 % akcji obu spółek.

„Jeżeli wprowadzalibyśmy Kamax na giełdę, to na pewno nie wychodzilibyśmy z tej spółki, a jedynie podwyższylibyśmy kapitał żeby pozyskać kapitał na przejęcia” – powiedział Napiórkowski.

Advent International poinformował w środę o przejęciu prawie 90% spółki zajmującej się skupem wierzytelności Ultimo. AI nie ujawnił ile zapłacił za kupione udziały.

„To największa inwestycja AI w Europie Środkowo-Wschodniej” – powiedział jedynie Napiórkowski.

Napiórkowski zapowiedział, że w tym roku możliwa jest jeszcze jedna inwestycja AI na polskim rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / AI może w przyszłym roku wprowadzić na GPW Bolix i Kamax