pb.pl

Pytania dotyczące spółki

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2014-03-26 Czy i jakie rezerwy spółka zawiązała/zamierza zawiązać w związku z osłabieniem się kursu hrywny i rubla oraz niepewnej sytuacji rynkowej w Rosji i na Ukrainie?
(brak odpowiedzi) 

2011-06-21 Czym można wytłumaczyć ostatnie spadki kursu spółki?
(brak odpowiedzi) 

2011-02-25 Witam, chciałem zapytać ile jeszcze kwartałów straty netto będą tłumaczone kursami walut ? W prognozy, jakie spółka podała, rynek nie wierzy, co potwierdzają mocne spadki kursu. Może pora coś zmienić? pozdrawiam akcjonariusz.
(brak odpowiedzi) 

2010-05-13 Czy wahania kursowe z jakimi mamy do czynienia w 2 kwartale spowodują znaczące pogorszenie wyników finansowych?
(brak odpowiedzi) 

2010-05-08 Czy blokada ruchu lotniczego nad Europą w ostatnich dniach miała jakikolwiek wpływ na działalnosć spółki?
(brak odpowiedzi) 

2010-02-15 Czy Asbis osiągnie w 2010 roku rentowność netto na poziomie 1 % lub wyższą ?
Wzrost marż brutto i netto jest dla nas zarówno możliwością jak i celem. Rynki naszej działalności wyglądają lepiej niż w analogicznym okresie rok temu, co pozwala nam na większy optymizm co do przyszłości. Jednakże odpowiedź na zadanie pytanie dziś nie jest możliwa, ponieważ mamy dopiero miesiąc Luty. 

2009-12-09 Mówiliscie panstwo, ze 4 kwartal zaczal sie lepiej niz poprzednie miesiace w tym roku. jak wyglada sytuacja teraz? jakich przychodow mozna sie spodziewac w IV kw. 2009?
Sytuacja w ostatnich dwóch miesiącach (październik, listopad) rzeczywiście wyglądała lepiej. Widzimy również pewien wzrost popytu w grudniu. Nie możemy jednak jeszcze podliczyć poziomów sprzedaży, ale powinniśmy oczekiwać, że będzie ona znacznie lepsza niż w trzecim kwartale. Mimo wszystko należy wziąść pod uwagę, że kryzys się jeszcze nie skończył. Choć sytuacja jest w tej chwili znacznie lepsza, otoczenie nadal jest bardzo chwiejne i szybko się zmienia. W związku z tym wszelkie osądy i oczekiwania muszą być bardzo ostrożne. Będziemy informować rynek gdy tylko będziemy mieli bardziej przejrzysty obraz przyszłości - dający prawo do bardziej kategorycznych stwierdzeń.  

2009-09-22 Spolka podpisala szereg nowych kontraktow dystrybucyjnych. Czy to oznacza, ze w III i IV kwartale 2009 mozna spodziewac sie, ze przychody ze sprzedazy beda wyzsze niz w I badz II kwartale tego roku?
Nie mozemy powiedziec z całkowitą pewnoscia, ze wszystkie te kontrakty dadzą natychmiastowy wynik na przychodach Spółki. Natomiast w związku ze zjawiskiem sezonowości oczekuje się, że przychody w III i IV kwartale 2009 roku będą wyższe niż te osiągnięte w I czy II kwartale.  

2009-09-02 Dlaczego Asbis zrezygnował z usług animatora z ING Securities?
W ciągu ostatniego roku w znaczny sposób powiększyliśmy płynność obrotu na akcjach spółki. Wzrosła ona z kilkudziesięciu tysięcy złotych dziennie do średnio ok. 1 mln zł dziennie w okresie ostatnich trzech miesięcy. Usługi animatora świadczone przez ING Securities były częścią tego sukcesu. Ponieważ jednak wyznaczony efekt w zakresie płynności został osiągnięty, zdecydowaliśmy się zrezygnować z usług animatora. Powołamy go ponownie, jesli będzie taka potrzeba, ponieważ jesteśmy bardzo zadowoleni z ich usług.  

2009-07-24 Czy umacnianie walut w regionie pomaga spółce?
W związku ulepszeniem naszych strategii hedgingowych, nasze wyniki są znacznie bardziej odporne na zmiany kursów walut. Umocnienie walut lokalnych wobec Dolara amerykańskiego (który jest walutą sprawozdawczą naszej Grupy) przekłada się na wzrost przychodów ze sprzedaży oraz zysku brutto, ale zwiększa również wydatki. Umocnienie walut lokalnych ma generalnie pozytywny wpływ na rachunek wyników, jak również na rezerwę walutową (część sekcji kapitały własne w bilansie). Nasza strategia to generowanie wyników na działalności operacyjnej, a nie spekulacja na walutach. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do bezpośredniego kontaktu: [email protected] lub za posrednictwem strony investor.asbis.com  

2009-07-07 Czy drugi kwartał bedzie lepszy od pierwszego?
Odpowiedź: W tym momencie jest jeszcze zbyt wcześnie na odpowiedź, ponieważ jesteśmy na etapie konsolidacji danych. W związku z tym nie możemy dziś odpowiedzieć na to pytanie. Jednakże uznajemy iż, I kwartał 2009 roku był w naszym przypadku szczytem kryzysu. Ponadto szereg czynników, które negatywnie wpływały na nasze wyniki w I kwartale 2009 roku, nie był obecny w II kwartale 2009 roku. Wszystkie dane zostaną opublikowane po konsolidacji, w naszych raportach za II kwartał 2009 oraz za I półrocze 2009 roku, zaplanowanych na 12 sierpnia 2009. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do bezpośredniego kontaktu: [email protected] lub za posrednictwem strony investor.asbis.com  

2009-06-26 Dlaczego wartośc ksiegowa przedstawiana przez Puls Biznesu wynosi 87,2mln zł ,a przez GPW ponad 300mln zł. Jaka jest faktyczna wartosc ksiegowa?
Witamy, Roznica wskazana przez Pana wynika z faktu, iz wartosc podawana przez PB to kwota w USD (Dolar amerykański jest naszą walutą sprawozdawczą), podczas gdy kwota podawana na stronach GPW jest już kwotą przeliczoną na PLN. Obie kwoty są zatem poprawne i rownowazne sobie. Mozna sie o tym przekonac np. siegajac do naszego sprawozdania finansowego za I kw. 2009 dostepnego na stronie investor.asbis.com oraz polskiej inwestor.asbis.pl W razie dodatkowych pytań do spółki zapraszamy do bezpośredniego kontaktu. 

2009-05-19 Od końca trzeciego kwartału 2008 roku na wyniki spółki zaczeło w istotnym stopniu wpływać osłabienie szeregu walut lokalnych (przedce wszystkim rosyjskiej i ukraińskiej), co skutowało kiepskimi wynikami w czwartym i pierwszym kwartale. Co spółka zrobiła od tamtego czasu, aby historia sie nie powtarzała i jak wygląda aktualnie ryzyko walutowe spółki? Drugie pytanie: Czy spółka spodziewa się, że zmniejszony wolumen sprzedaży (widoczny w raporcie za pierwszy kwartał 2009) utrzyma się w całym roku 2009 i jak to wpłynie na wynik netto?
Opisalismy dzialania które podejmujemy w celu zmniejszenia ryzyka walutowego m.in. w raporcie okresowym za I kw. 2009 roku (proszę odnieść się do punktu 13, strony 11-14). Zgodnie z zawartą tam informacją, trudno jest wyeliminować całkowicie ryzyko walutowe w tak dynamicznie zmieniającym się środowisku. Jednak Grupa kontynuuje wykorzystanie właściwych środków podjętych w tym celu jeszcze w 2008 roku. Środki i działania te obejmują: a) zwiększenie sprzedaży w regionach, gdzie sprzedaż jest tradycyjnie denominowana w dolarze amerykańskim (np. Bliski Wschód) b) w przypadku niektórych walut lokalnych - przejście z fakturowania w tych walutach, do fakturowania w dolarze amerykańskim c) hedging bilansów spółek zależnych poprzez bilansowanie ich aktywów i zobowiązań w tych samych walutach d) pokrywanie niektórych niezabezpieczonych hedgingiem pozycji spółek zależnych, poprzez kontrakty terminowe (forwardy). Odnosnie drugiego pytania, o wpływ mniejszego wolumenu sprzedaży w I kw. 2009 na wyniki Spółki i mozliwość jego utrzymania w całym roku. Jak dotąd w II kw. 2009 widzimy podobny dynamikę. Biorąc pod uwagę sytuację na rynku, jest zbyt wcześnie by mówić o prognozach. Ponieważ jednak juz dzis widzimy pewne oznaki ożywienia, spodziewamy się jednak wzrostu sprzedaży począwszy od III kw. 2009. Innym istotnym parametrem - oprócz kryzysu finansowego uderzającego w szczególności w Europę Wschodnią i kraje byłego ZSRR - jest ryzyko walutowe. W IV kw. 2008 i w I kw. 2009 nasze wyniki były istotnie obarczone stratami walutowymi. W rezultacie zdecydowalismy się sprzedawać więcej w dolarze amerykańskim (np. w Rosji), co w którkim okresie czasu spowodowało spadek wolumenu sprzedaży (choć zabezpieczyło nas przed ryzykiem walutowym).  

2009-05-18 Jaka decyzja została ustalona na ostatnim WZA dotycząca dywidendy? Jeśli zostanie wypłacona to w jakiej wysokości, jaka jest data ustalenia prawa oraz data wypłaty?
Nasza polityka dywidendy zezwala na wypłatę akcjonariuszom do 20% zysku netto za rok ubiegły w formie dywidendy. Niemniej jednak, w związku z wyjątkową sytuacją w roku 2008, gdy światowy kryzys finansowy zaczął wpływać na gospodarkę światową, a przez to również na nasze wyniki, Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które odbyło się 5 maja 2009 r. zdecydowało by nie wypłacać dywidendy za rok 2008 i przeznaczyć cały zysk na kapitał rezerwowy. Wszystkie uchwały podjęte przez WZA, które odbyło się 5 maja 2009 r. zostały opublikowane raportem bieżącym nr 14/2009 w dniu 6 maja 2009 r. Wszystkie nasze raporty są dostępne na naszej stronie dla inwestorów pod adresem: investor.asbis.com (po angielsku) oraz investor.asbis.pl (po polsku).  

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres [email protected] możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Bank of America: Fatalne nastroje wyznaczą dno koniunktury
Decyzja Fedu zmniejsza szanse na słabszego dolara
Włoski dług już nie jest największy w strefie euro
Wall Street waży najwięcej od bańki internetowej
Indeksy rozjechały się z danymi makro

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu