pb.pl

Pytania dotyczące spółki

Pytania inwestorów:

Kiedy spółka wypłaci dywidendę? Kim jest nowy gracz w jej akcjonariacie i jakie są przyczyny wzrostu kursu? Czy rosnące zadłużenie to sygnał, że zbliża się emisja kolejnej serii akcji?

Te i inne pytania możesz zadać przedstawicielom firm giełdowych w Akcji Inwestor. Na stronie każdej spółki z GPW w sekcji notowania.pb.pl znajdziesz specjalny formularz, który po wypełnieniu skierujemy do osób odpowiedzialnych w spółkach za relacje inwestorskie. Redakcja dołoży starań, by odpowiedź opublikować na naszych stronach internetowych.

2010-09-11 Stopa zwrotu od dnia debiutu 5.11.2007 -minus 69,73% (w tym samym czasie WIG minus 24,99%). W tym czasie emisja dla krewnych i znajomych królika po 1,60zł. Krótki cytat po przeprowadzeniu oferty 3 lata temu: "Nasze projekty deweloperskie, model biznesowy i znakomite perspektywy rozwoju spotkały się z dużym zainteresowaniem i uznaniem inwestorów. Wyrazem tego jest sukces oferty publicznej w czasie nienajlepszej koniunktury na rynku pierwotnym. Dołożymy wszelkich starań, aby realizacja naszej strategii przyczyniła się do dalszego dynamicznego wzrostu wartości Spółki dla akcjonariuszy"- powiedział cytowany w komunikacie Dror Dory Kerem, prezes Ronson Europe. Co mają Państwo na swoje usprawiedliwienie? Jakie działania zamierzacie Państwo podjąć w celu "dynamicznego wzrostu wartości Spółki dla akcjonariuszy"?
(brak odpowiedzi) 

2009-10-20 1) Czy kondycja finanoswa spółki jest na tyle słaba że spółka zmuszona jest przeprowadzać nową emisję akcji? 2) Czy w rachubę wchodzi nowa emisja akcji z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy?
(brak odpowiedzi) 

2009-08-26 Mam pytanie dotyczące wskaźnika C/WK firmy RONSON - wg wyników za rok 2008 W/k na jedną akcję wynosi on 1,27 euro co daje ok 5,5 na jedną akcję w zł - zatem wskaźnik c/wk wg kursu powinien wynosic ok 0,27 a nie 1 jak podają zródła? Prosiłbym o komentarz firmy w tej sprawie - bo w takiej sytuacji Ronson jest jednym z najniżej wycenianych deweloperów na gpw..
Witam serdecznie, w odpowiedzi na Państwa zapytanie wyjaśniamy, że wartość kapitałów własnych Ronson Europe N.V. na koniec 2008 wynosiła 289,48 mln zł. Biorąc pod uwagę liczbę akcji (228,46 mln – średnia w 2008r.) otrzymujemy w/k na jedną akcję w wysokości 1,27 złotego (a nie euro). Przy obecnym kursie na poziomie 1,40 zł / akcję daje to c/wk =1,1. Z poważaniem, Pilich Magdalena  

2009-06-03 Proszę niech mnie ktoś z zarządu przekona, że warto trzymać akcje Ronsona? Jak wygląda sprzedaż mieszkań w II kwartale?
(brak odpowiedzi) 

Zobacz inne spółki

Zadaj pytanie

Na adres akcjainwestor@pb.pl możesz natomiast wysyłać pytania w sprawach, które nie dotyczą konkretnych spółek giełdowych.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeżeli trzeba zwrócimy się o poradę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego i przedstawicieli warszawskiej giełdy.

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Short-sellerzy uciekli z rynków wschodzących
Złoty zyska do walut regionu
Euro zbyt tanie, by mogło dalej tracić
Najdłuższy od trzech lat rajd dolara
Amerykańskie akcje znów bliskie rekordowego przewartościowania

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Wideo »

Czego w żadnym giełdowym portfelu zabraknąć nie może (WIDEO)

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu